Ancelotti przedłuży kontrakt z Realem?

Carlo Ancelotti
PressFocus Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Hiszpańskie media uważają, że Real Madryt wkrótce przygotuje propozycję przedłużenia kontraktu dla Carlo Ancelottiego. Jego obecna umowa wygasa w czerwcu 2024 roku.

  • Real Madryt chce zaproponować Ancelottiemu nowy kontrakt
  • Obecna umowa trenera Królewskich wygasa w czerwcu 2024 roku
  • Włoch po powrocie do Madrytu od razu z Los Blancos wygrał Ligę Mistrzów i mistrzostwo Hiszpanii

Władze Realu doceniają sukcesy Carlo Ancelottiego

Carlo Ancelotti objął posadę trenera w Realu Madryt w lipcu ubiegłego roku. Włoski szkoleniowiec już w pierwszym sezonie swojej drugiej przygody z Królewskimi wygrał mistrzostwo Hiszpanii oraz Ligę Mistrzów.

Wyważone podejście Ancelottiego przyniosło natychmiastowe rezultaty na Estadio Santiago Bernabeu, a doświadczony skład Los Blancos szybko nawiązał dobre relacje z nowym trenerem i to było widać na boisku w czasie poprzedniej kampanii, którą Real może zaliczyć do bardzo udanych.

Po podjęciu decyzji o opuszczeniu Evertonu Ancelotti podpisał trzyletni kontrakt w Madrycie. Władze klubu są zadowolone z pracy wykonywanej przez Włocha w Realu. Doceniają jego osiągnięcia oraz fakt, że Królewscy znów wrócili na szczyt.

Według doniesień Marca klub jest gotowy zaproponować Ancelottiemu przedłużenie jego dotychczasowej umowy. Mówi się, że nowy kontrakt miałby obowiązywać o rok lub o dwa dłużej, czyli do 2025 lub 2026 roku.

Ancelotti wcześniej stwierdził, że Real Madryt będzie jego ostatnią drużyną przed odejściem na emeryturę, jednak według mediów może być otwarty na przedłużenie kontraktu, jeśli wyzwanie nadal będzie dla niego atrakcyjne.

Zobacz również: Asensio wściekły po meczu Realu. Hiszpan nie dostał szansy od Ancelottiego

Komentarze