Znamy następcę Sawickiego. PZPN wybrał sekretarza generalnego

Maciej Sawicki - ustępujący sekretarz PZPN-u
Maciej Sawicki - ustępujący sekretarz PZPN-u Pressfocus

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej wybrał nowego sekretarza generalnego. Odchodzącego z federacji Macieja Sawickiego, zastąpił Łukasz Wachowski. Będzie on piastował tę funkcję do końca 2021 roku.

  • PZPP wybrał nowego sekretarza generalnego
  • Dotychczas tymczasowo po deklaracji odejścia z federacji stanowisko to piastował Maciej Sawicki
  • Nowym sekretarzem został Łukasz Wachowski

Ciąg dalszy zmian w PZPN-ie

Przez ostatnie dziewięć lat w Polskim Związku Piłki Nożnej rządził Zbigniew Boniek. Były piłkarz Juventusu, czy Romy nie mógł jednak sterować federacją trzecią kadencję, ponieważ tego zabraniają przepisy. Razem z nim odszedł sekretarz generalny Maciej Sawicki. Fakt ten zapowiedział jeszcze przed wyborami na nowego szefa związku. Został nim Cezary Kulesza, który powołał Sawickiego na pełniącego obowiązki sekretarza, do czasu wyboru jego stałego następcy.

Dzisiaj (2 września) odbyło się posiedzenie zarządu PZPN-u. W środowisku piłkarskim dominowała opinia, że nowym sekretarzem będzie Łukasz Wachowski. Informacja ta została potwierdzona przez związek w oficjalnym komunikacie.

Łukasz Wachowski w PZPN-ie pracuje już od 2009 roku, początkowo w departamencie prawny. Po trzech latach funkcjonowania powierzono mu funkcję dyrektora Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Wachowski był także odpowiedzialny za wprowadzenie systemu VAR w Polsce. Od 2015 roku działa w strukturach UEFA. Jest delegatem meczowym federacji oraz członkiem komisji ds. licencji klubowych. Sekretarzem generalnym w PZPN-ie będzie do końca 2021 roku.

Czytaj także: PZPN uhonoruje Fabiańskiego. Zagra pożegnalny mecz?

Komentarze