Zmiany w PZPN-ie. Znamy nowego dyrektora sportowego

Marcin Dorna
Marcin Dorna Pressfocus

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwiska nowych dyrektorów różnych departamentów. Wiemy już kto będzie dyrektorem sportowym federacji.

  • Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej wybrał nowych dyrektorów departamentów
  • Pełniącym obowiązki dyrektora sportowego związku został Marcin Dorna
  • Co warte uwagi, utworzono departament do spraw piłki kobiecej

PZPN miał pracowity dzień

Dzisiaj przed południem pojawiła się informacja, że w gabinecie szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej, zamontowany został podsłuch. Do federacji wkroczyła policja, która przesłuchiwała wiele osób i starała się rozwiązać tę sprawę. Nie był to jednak koniec wrażeń dla Cezarego Kuleszy i jego współpracowników.

Prawie miesiąc temu, umowę z PZPN-em rozwiązał Stefan Majewski, który przestał być dyrektorem sportowym federacji. Wakat po nim przejął Marcin Dorna, czego należało się spodziewać po medialnych doniesieniach.

Dorna pracuje w związku od 2008 roku. W tym czasie prowadził młodzieżowe reprezentacje od U-15, aż do U-21. W 2012 roku poprowadził kadrę U-17 do półfinału na Mistrzostwach Europy, które zorganizowała Słowenia. Warto dodać, że Dorna został pełniącym obowiązki dyrektora sportowego.

PZNP ogłosił także inne zmiany. Z federacji po dziewięciu latach odszedł Janusz Basałaj. Był on Przewodniczącym Komisji ds. Mediów i Marketingu, a także dyrektorem Departamentu Komunikacji i Mediów. W jego miejsce zatrudniono Aleksandrę Rosiak. Za piłkę amatorską odpowiadać będzie teraz Przemysław Prętkiewicz. Dyrektorem nowo utworzonego departamentu do spraw piłki kobiecej został Grzegorz Stefanowicz. Sterowanie rozgrywkami krajowymi powierzono Konradowi Kowalskiemu.

Czytaj także: Szykuje się skandal w PZPN! Cezary Kulesza był podsłuchiwany

Komentarze