Tomasz Kłos nie ma wątpliwości. “Zamykanie się na doświadczonych nie jest dobre”

Tomasz Kłos w rozmowie z „Super Expressem” ocenił decyzje personalne podjęte przez selekcjonera Fernando Santosa. Były reprezentant Polski nie jest zadowolony, że Portugalczyk nie powołał na marcowe zgrupowanie doświadczonych piłkarzy.

Kamil Grosicki
PressFocus Na zdjęciu: Kamil Grosicki
  • Tomasz Kłos ocenił decyzje Fernando Santosa
  • Były reprezentant twierdzi, że brakowało doświadczonych piłkarzy
  • Konkretnie mowa o Grzegorzu Krychowiaku, Kamilu Grosickim i Kamilu Gliku

Tomasz Kłos podtrzymuje zdanie – w Pradze zabrakło ludzi z charakterem

Tomasz Kłos w rozmowie z “Super Expressem” przyznał, że Fernando Santos popełnił wielki błąd, nie powołując na marcowe zgrupowanie doświadczonych zawodników. Mowa tu oczywiście o Grzegorzu Krychowiaku, Kamilu Grosicki i Kamilu Gliku.

Zamykanie się na doświadczonych nie jest dobre. Żeby młody zawodnik zaczął dobrze grać i się wprowadzać do kadry, to musi być w niej dobra atmosfera i chemia. Tę można uzyskać poprzez dobre wyniki, a takich się nie osiągnie samymi młodymi piłkarzami. Podpatrywanie starszych da młodym dużo pewności, a rozmowy z nimi – inne spojrzenie na grę w kadrze – uważa Tomasz Kłos.

– Na pewno swoją osobowością [Kamil Grosicki] i doświadczeniem mógłby dużo wnieść do drużyny, choćby w meczu z Czechami. Nieraz potrzebny jest impuls, żeby drużyna się odmieniła, jak choćby w meczu z Francją na mundialu, gdy wszedł Grosik – dodał były reprezentant Polski.

Sprawdź także: CBA w Śląsku Wrocław. To efekt większego śledztwa

Komentarze