To najlepszy moment Krychowiaka w kadrze. Był wśród gwiazd

Grzegorz Krychowiak zaskoczył wszystkich i ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Z czego najlepiej wspominamy środkowego pomocnika? Mistrzostwa Europy 2016 były znakomite w jego wykonaniu, co zostało docenione między innymi przez France Football.

Grzegorz Krychowiak
Obserwuj nas w
IMAGO / East News Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
  • Grzegorz Krychowiak po rozegraniu 100 spotkań pożegnał się z reprezentacją Polski
  • W wykonaniu pomocnika najlepiej wspominamy ME 2016
  • Podopieczny Adama Nawałki znalazł się w najlepszej drużynie turnieju

Reprezentacja Polski. Krychowiak imponował na ME 2016

Reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki siedem lat temu zaliczyła znakomity turniej. Mistrzostwa Europy 2016 w wykonaniu Biało-Czerwonych nadal są wspominane ze swego rodzaju rozrzewnieniem – we Francji Orły dotarły do ćwierćfinału, w którym w nieco pechowych okolicznościach musiały uznać wyższość Portugalii. A przecież wcześniej wyeliminowali Szwajcarię, a fazie grupowej pokonali Irlandię Północną i Ukrainę, a także zremisowali z Niemcami.

Kluczową rolę w drużynie Nawałki odegrał Grzegorz Krychowiak, który był pewnym punktem środka pola reprezentacji Polski. Pomocnik w każdym ze spotkań na ME 2016 ani na minutę nie zszedł z boiska, w starciu z Helwetami wykonał decydującą jedenastkę.

Jego znakomita dyspozycja została doceniona m.in. przez France Football – Krychowiak znalazł się w najlepszej drużynie turnieju:

  • Hugo Lloris – Raphael Guerreiro, Pepe, Leonardo Bonucci, Joshua Kimmich – Toni Kroos, Grzegorz Krychowiak, Mesut Oezil – Gareth Bale, Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann

Po zakończeniu Euro Krychowiak zmienił klubowe barwy – Polak przeniósł się z Sevilli do Paris Saint-Germain.

Komentarze