Euro 2020

Szymański: Po pierwszym golu zeszła z nas presja

Sebastian Szymański nie krył radości ze zwycięstwa z Macedonią Północną 2:0 i zapewnienia sobie awansu na mistrzostwa Europy 2020. Skrzydłowy Dinama Moskwa powiedział, że z “Biało-Czerwonych” zeszła presja po objęciu prowadzenia.

Czytaj dalej…

– Fantastyczny występ całej drużyny. Cieszymy się z awansu – powiedział po spotkaniu Szymański, który podczas tego zgrupowania wywalczył sobie miejsce w podstawowej “11”.

– Fajnie, że dostałem szansę od trenera i będę ciężko pracował, aby na następnym zgrupowaniu też wywalczyć miejsce w składzie – dodał.

– Do pierwszej bramki było ciężko, ale nie ma co ukrywać, że te sytuacje były. Chcieliśmy pokazać, że gramy u siebie. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później ta bramka padnie i jak już padła, to zeszła z nas presja i było lepiej – stwierdził.

Polska zajmuje pierwsze miejsce w grupie G ze zdobytymi 19 punktami. Nad drugą Austrią ma trzy punkty przewagi, a od trzeciej Macedonii Północnej osiem “oczek” więcej. W listopadzie Biało-czerwoni zmierzą się najpierw z Izraelem na wyjeździe, a następnie zagrają u siebie ze Słowenią.

Komentarze