Sousa porozumiał się z Flamengo, wkrótce oficjalna prezentacja

Paulo Sousa
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Paulo Sousa

Paulo Sousa, zostanie nowym trenerem Flamengo Rio de Janeiro. Portugalczyk ma związać się z klubem z Brazylii umową na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Dziennikarz Eric Faria ujawnił, że rozmowy między obiema stronami zakończyły się po myśli 51-latka i wkrótce ma mieć miejsce oficjalna prezentacja Sousy jako nowego opiekuna ekipy z Rio de Janeiro.

  • Paulo Sousa kończy po niespełna roku swoją przygodę z reprezentacją Polski
  • Portugalczyk z Biało-czerwonymi żegna się w nieprzyjemnej atmosferze
  • 51-latek weług dziennikarza Erica Farii podpisał już kontrakt z Flamengo Rio de Janeiro

Paulo Sousa zakotwiczy we Flamengo

Paulo Sousa, kończy swoją współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Portugalczyk bez wątpienia nie będzie mile wspominany w kraju nad Wisłą. Chociaż dostał za darmo możliwość prowadzenia reprezentacji Polski na Euro 2020, to sportowo drużyna pod jego dowództwem rozczarowała.

Biało-czerwoni w trakcie europejskiego czempionatu zaliczyli dwie porażki i remis. W ramach eliminacji do mistrzostw świata największymi osiągnięciami polskiej ekipy były zwycięstwa nad Andorą i Albanią oraz remis na Wembley z Anglią.

W atmosferze ogromnego skandalu Sousa żegna się z reprezentacją Polski, zostawiając ją na lodzie na kilka miesięcy przed barażem o awans na mundial z Rosją. Portugalski trener podjął decyzję, aby kontynuować swoją karierę w Ameryce Południowej. Mimo że nie rozwiązał kontraktu z PZPN-em, to parafował już umowę z Flamengo.

W brazylijskim klubie Sousa zastąpi Renato Gaucho. Dziennikarz Eric Faria ujawnił, że Portugalczyk związał się kontraktem z klubem z Rio de Janeiro na dwa lata. Media brazylijskie spekulują natomiast, że w kontrakcie ma być zapisana klauzula, umożliwiająca przedłużenie umowy o kolejne 12 miesięcy.

Sousa prowadził reprezentację Polski w 15 spotkaniach. Wygrał sześć spotkań, pięć zremisował i cztery przegrał.

Czytaj więcej: Sousa zostanie bez pracy? Trener Benfiki odchodzi, a to on był głównym kandydatem dla Flamengo

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17. stycznia 2022 16:32.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze