Slonina podjął decyzję. Wiemy, którą kadrę będzie reprezentował

Czesław Michniewicz
Pressfocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Polska i amerykańska federacja rywalizowały o utalentowanego nastoletniego bramkarza. Gabriel Slonina zdecydował, dla której kadry będzie grał.

  • Gabriel Slonina został powołany na zgrupowanie przed Ligą Narodów
  • 18-latek nie stawi się jednak przygotowaniach polskiej kadry
  • Piłkarz zdecydował się bowiem reprezentować Stany Zjednoczone

Koniec oczekiwania na decyzję

Gabriel Slonina z racji na swoje korzenie mógł reprezentować kadrę Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Bramkarz Chicago Fire ma dopiero 18-lat, a już jest rozchwytywany przez czołowe kluby Europy. Nic dziwnego, że zabiegali o niego obaj selekcjonerzy. Piłkarz otrzymał powołanie na Ligę Narodów od Czesława Michniewicza. Teraz wiemy jednak, że nie stawi się on na zgrupowaniu. Slonina wybrał bowiem reprezentowanie USA.

Marzeniem każdego sportowca jest móc reprezentować swój kraj na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Ten przywilej zdobywa się dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości i poświęceniu – napisał Slonina.

Bycie Polakiem oznacza dla mnie bycie osobą bardzo pracowitą, wierzącą, która radzi sobie w trudnych czasach i dba o własną rodzinę. Kocham wszystko, co związane z moim pochodzeniem, od ludzi, przez jedzenie, po miasta – kontynuował 18-latek.

Jestem niezwykle wdzięczny za możliwość gry dla Polski. Ale moje serce jest amerykańskie. Ten kraj zagwarantował mnie i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o które mógłbym prosić. Ameryka jest moim domem i ją zamierzam reprezentować – dodał bramkarz Chicago Fire.

Czytaj także: Niezwykła historia bramkarza. Los dał mu drugą szansę

Komentarze