Rybus: wydaje mi się, że moja kariera w reprezentacji Polski dobiegła końca

Maciej Rybus
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Maciej Rybus

Maciej Rybus po tym, jak zdecydował się na transfer do Spartaka Moskwa, oddalił się od gry w reprezentacji Polski. 33-latek w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał do zrozumienia, że jego przygoda w drużynie narodowej prawdopodobnie dobiegła końca.

  • Maciej Rybus nie wyczekuje już powołania do reprezentacji Polski
  • 33-latek w rozmowie z RB Sport dał do zrozumienia, że jego przygoda z drużyną narodową dobiegła końca
  • Piłkarz latem zdecydował się na transfer do Spartaka Moskwa, z którym podpisał kontrakt do 2024 roku

Rybus kończy reprezentacyjny etap kariery?

Maciej Rybus zadebiutował w reprezentacji Polski w listopadzie 2009 roku. Jak na razie ma na swoim koncie 66 występów i dwa strzelone gole.

W powszechnej opinii piłkarz podpadł, bo po rosyjskiej agresji na Ukrainę nie zdecydował się na opuszczenie kraju agresora, jak to było w przypadku Rafała Augustyniaka, Grzegorza Krychowiaka, czy Sebastiana Szymańskiego. Rybus od 1 lipca został zawodnikiem Spartaka Moskwa, do którego dołączył na zasadzie wolnego transferu z Lokomotiwu Moskwa.

Zobacz także:

Ostatnio 33-latek urodzony w Łowiczu zabrał głos na temat swojej przyszłości w drużynie narodowej. – Czy można powiedzieć, że moja kariera w reprezentacji Polski dobiegła końca? Tak. Wydaje mi się, że tak – rzekł Rybus w rozmowie z RB Sport.

Doświadczony zawodnik powyższą wypowiedzią dał do zrozumienia, że nie czeka na ogłoszenie szerokiej kadry na mistrzostwa świata w Katarze. Polska w grupie C będzie rywalizować z Meksykiem, Arabia Saudyjską i Argentyną. Pierwsze spotkanie na mundialu podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają 22 listopada.

Czytaj więcej: Michniewicz ocenił losowanie: zespoły są w naszym zasięgu

Komentarze