Reprezentacja Polski pnie się w rankingu FIFA

Karol Linetty
Karol Cichoń Na zdjęciu: Karol Linetty

Reprezentacja Polski zanotowała kolejny awans w rankingu FIFA. W najnowszym rankingu Biało-Czerwoni zajmują 23. miejsce, co oznacza, że awansowali o jedną lokatę w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

  • Reprezentacja Polski po raz kolejny odnotowała awans w rankingu FIFA
  • Biało-czerwoni sklasyfikowani są aktualnie na 23. miejscu na świecie
  • Awans jest efektem wyników drużyny Paulo Sousy w październiku

Coraz wyżej w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski w październiku rozegrała kolejne spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022, które w przyszłym roku rozegrane zostaną w Katarze. Drużyna prowadzona przez Paulo Sousy odniosła dwa zwycięstwa i awansowała na drugie miejsce w tabeli.

W pierwszym październikowym meczu reprezentacja Polski wysoko 5:0 pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie San Marino. Trzy dni później Biało-czerwoni stoczyli kluczowy pojedynek z Albanią w Tiranie. Po trafieniu Karola Świderskiego wygrali 1:0 i postawili się w dobrej sytuacji przed listopadowym pojedynkami.

Dwa zwycięstwa pozwoliły reprezentacji Polski zanotować kolejny awans w rankingu FIFA. Tym razem drużyna Paulo Sousy przesunęła się o jedną lokatę i zajmuje 23. miejsce.

Do istotnej zmiany doszło w czołówce rankingu FIFA. Z trzeciego miejsca na piąte spadła reprezentacja Anglii, którą wyprzedziły Francja i Włochy. Do żadnych zmian nie doszło na dwóch pierwszych miejscach, które zajmują obecnie Belgia i Brazylia.

Zobacz także: Buksa nie zwalnia w MLS. Kolejny świetny występ Polaka [WIDEO]

Komentarze