Buksa nie zwalnia w MLS. Kolejny świetny występ Polaka [WIDEO]

Adam Buksa
Karol Cichoń Na zdjęciu: Adam Buksa

Kolejny bardzo dobry występ na boiskach Major League Soccer zaliczył reprezentant Polski Adam Buksa. Tym razem 25-letni napastnik zapisał na swoje konto gola i asystę.

• Adam Buksa zdobył bramkę i zaliczył asystę w meczu MLS, w którym New England Revolution pokonało na wyjeździe 3:2 DC United
  • Dla polskiego napastnika był to czternasty gol w obecnym sezonie
  • Drużyna Buksy zajmuje pierwsze miejsce w tabeli konferencji wschodniej MLS

Buksa utrzymuje wysoką skuteczność

Obecny sezon jest bardzo udany dla Adama Buksy, który na co dzień występuje w New England Revolution. Wysoką formę potwierdził w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego, kiedy jego drużyna mierzyła się na wyjeździe z DC United.

Reprezentant Polski w 61. minucie wpisał się na listę strzelców, celnie uderzając głową i doprowadzając do wyniku 1:1. To jednak nie wszystko. Bowiem zaliczył również asystę przy trzecim golu dla swojego drużyny, którego w 79. minucie zdobył Gustavo Bou. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygrana 3:2 New England Revolution.

Dla Buksy gol zdobyty w tym meczu był już czternastym trafieniem w obecnym sezonie. Drużyna Polaka jest również zdecydowanym liderem tabeli konferencji wschodniej MLS.

Dzięki dobrej formie Buksa znalazł również uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. W biało-czerwonych barwach zadebiutował na początku września tego roku i obecnie może się pochwalić pięcioma występami. Na swoim koncie ma również cztery bramki.