PZPN ujawnił areny zmagań Biało-czerwonych w roli gospodarza

Piłkarze reprezentacji Polski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski

Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie poinformował o tym, gdzie reprezentacja Polski w najbliższym czasie rozegra mecze w roli gospodarza. Biało-czerwoni najbliższe trzy spotkania na polskiej ziemi rozegrają na trzech różnych obiektach.

  • PZPN w komunikacie biura prasowego poinformowała, na jakich stadionach reprezentacja Polski rozegra w tym roku spotkania w roli gospodarza
  • Pierwszy mecz w tym roku jako gospodarz Biało-czerwoni rozegrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie
  • Na PGE Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski ma wrócić na starcie z Belgią w Lidze Narodów UEFA w czerwcu

Kadra znów zagra na Stadionie Śląskim

Pierwsze spotkanie reprezentacja Polski w roli gospodarza rozegra już 29 marca. Miejmy nadzieję, że będzie to starcia finałowe baraży o awans na mundial w Katarze. Jeśli Biało-czerwoni pokonają 24 marca Rosję, to zmierzą się później w Chorzowie na Stadionie Śląskiem ze zwycięzcą starcia Szwecja – Czechy.

Kadra wróci tym samym do Kotła Czarownic po 1,5 roku przerwy. Po raz ostatni na tym obiekcie reprezentacja Polski zagrała z Holandią, przegrywając wówczas 1:2. Jedynego gola dla Biało-czerwonych strzelił wówczas Kamil Jóźwiak.

Jeśli ostatecznie ze Sborną reprezentacja Polski przegra, to wówczas na Stadionie Śląskiem w Chorzowie piłkarze Biało-czerwonych rozegrają mecz kontrolny. Wówczas przeciwnikiem polskiej ekipy będzie przegrany z boju Szwecja – Czechy.

Kolejne starcie reprezentacja Polski w roli gospodarza zagra 3 czerwca. Wówczas w ramach Ligi Narodów UEFA rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki będzie Walia. Ta potyczka odbędzie się na stadionie, na którym na co dzień swoje spotkania ligowe rozgrywa Śląsk Wrocław. Tymczasem batalia z Belgią, która odbędzie się 13 czerwca, będzie rozegrana na PGE Narodowym w Warszawie.

Czytaj więcej: Nawałka może współpracować z wybitnym reprezentantem Polski

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 25 lutego 2022 22:11.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze