PZPN podjął decyzję ws. bazy reprezentacji Polski przed Euro 2020

Paulo Sousa
Paulo Sousa PressFocus

Bazą reprezentacji Polski przez zbliżającym się Euro 2020 będzie Trójmiasto. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Biało-Czerwoni mieszkać będą w Hotelu Marriott Resport & Spa w Sopocie, natomiast trenować na Arenie Gdańsk. Z Gdańska będą również wylatywać na wszystkie trzy spotkania fazy grupowej, które rozegrają w Sankt Petersburgu i Sewilli.

Decyzja UEFA wymusiła zmianę

Pierwotnie bazą reprezentacji Polski miał być ośrodek Portmarnock pod Dublinem, ale Polski Związek Piłki Nożnej musiał zweryfikować swoje plany po tym, jak Europejska Unia Piłkarska (UEFA) odebrała organizację meczów Euro 2020 Dublinowi i Bilbao. W pierwszych z tych miast drużyna Paulo Sousy miała rozegrać mecze ze Słowacją i Szwecją, natomiast w drugim z Hiszpanią. W obu tych lokalizacjach nie mogliby jednak zasiąść na trybunach kibice, dlatego też UEFA podjęła decyzję o przeniesieniu spotkań do Sankt Petersburga i Sewilli.

Decyzja o przeniesieniu bazy do Trójmiasta zapadła ze względów czysto logistycznych. W sopockim hotelu Biało-Czerwoni zameldują się 9 czerwca. Wcześniej (od 24 maja) przebywać będą na zgrupowaniu w Opalenicy.

Paulo Sousa ogłosi szeroką kadrę

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa zapowiedział ogłoszenie szerokiej kadry na turniej finałowy 17 maja o godzinie 12:00. Wówczas poznamy nazwiska zawodników, którzy będą mieli szansę znaleźć się w ostatecznej kadrze i którzy pojawią się na zgrupowaniu w Opalenicy. Decyzja co do ostatecznego kształtu kadry zapadnie natomiast 1 czerwca.

Reprezentacja Polski rywalizację w Euro 2020 rozpocznie od meczu ze Słowacją (14 czerwca w Sankt Petersburgu). Pięć dni później zagra w Sewilli z Hiszpanią, natomiast 23 czerwca ponownie pojawi się w Sankt Petersburgu, gdzie zmierzy się ze Szwecją.

Polska
Słowacja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 10. maja 2021 12:34.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze