PZPN ma nowego dyrektora Szkoły Trenerów

Logo PZPN-u
Logo PZPN-u Pressfocus

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ma nowego dyrektora trenerów i szefa kształcenia. Na stanowisko to wybrany został Paweł Grycmann.

  • Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił kolejną zmianę personalną federacji
  • Pracę na stanowisku dyrektora Szkoły Trenerów zakończył Dariusz Pasieka
  • Jego obowiązki przejął Paweł Grycmann

Kulesza kontynuuje zmiany w PZPN-ie

W sierpniu Zbigniew Boniek zakończył urzędowanie na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nowym szefem federacji został Cezary Kulesza, który zyskał zdecydowanie wyższe poparcie w wyborach, niż Marek Koźmiński. Niedługo później rozpoczęły się zmiany.

Cezary Kulesza zapowiedział, że nie będzie przeprowadzał rewolucji kadrowej w PZPN-ie. Nastąpiły jednak roszady na kluczowych stanowiskach. Macieja Sawickiego w roli sekretarza generalnego zastąpił Łukasz Wachowski. Ponadto dyrektorem sportowym nie jest już Stefan Majewski (następcy nie ogłoszono).

Dzisiaj ogłoszoną kolejną istotną zmianę. Za porozumieniem stron rozwiązano umowę z Dariuszem Pasieką, który pełnił funkcję dyrektora Szkoły Trenerów od 2018 roku. PZPN życzył mu powodzenia i podziękował za współpracę. Tego samego dnia wybrał następcę Pasieki.

Nowym dyrektorem Szkoły Trenerów został Paweł Grycmann. Będzie on także pełnił obowiązki szefa Kształcenia i Licencjonowania Trenerów w federacji. Grycmann jest trenerem UEFA A Elite Youth. Może pochwalić się również tytułem doktora nauk o kulturze fizycznej. Przewodniczył również Komisji Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Był również między innymi drugim trenerem reprezentacji Polski U-15 (2010-2012).

Czytaj także: Dariusz Pasieka odchodzi z PZPN

Komentarze