Dariusz Pasieka odchodzi z PZPN

Dariusz Pasieka
Dariusz Pasieka PressFocus

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Dariuszem Pasieką. 56-latek od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora Szkoły Trenerów PZPN. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie jego następcą.

  • Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w czwartek, że rozwiązał kontrakt z Dariuszem Pasieką
  • 56-latek pracował w PZPN-ie od 2013 roku, zaś od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora Szkoły Trenerów PZPN. Nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi

PZPN rozwiązał kontrakt z Dariuszem Pasieką

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w czwartek, że za porozumieniem stron rozwiązał umowę z Dariuszem Pasieką. 56-latek od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora Szkoły Trenerów PZPN.

“Dariusz Pasieka we wrześniu 2013 roku został Zastępcą Dyrektora Szkoły Trenerów PZPN, Stefana Majewskiego. Od 1 czerwca 2016 był Szefem Kształcenia i Licencjonowania Trenerów w federacji. 23 maja 2018 roku Pasieka został powołany na funkcję nowego dyrektora Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej i pełnił tę rolę do dziś.

Polski Związek Piłki Nożnej dziękuje Dariuszowi Pasiece za wieloletnią współpracę i życzy powodzenia w dalszej karierze” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu związku.

Przed rozpoczęciem pracy w PZPN-ie, 56-latek trenował w Niemczech i w Polsce. W sezonie 2008/2009 był asystentem trenera w grającym wówczas w drugiej Bundeslidze Augsburgu. Później wrócił do ojczyzny, gdzie samodzielnie prowadził Arkę Gdynia i Cracovię.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Pasiekę na stanowisku dyrektora Szkoły Trenerów PZPN.

Zobacz również: Matty Cash – przyszłość reprezentacji Polski?

Komentarze