Polska na Holandię bez najlepszego snajpera, Michniewicz znów podjął ryzyko

Czesław Michniewicz
fot. PressFocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski w starciu z Holandią zagra na pewno bez Roberta Lewandowskiego. UEFA ujawniła kadrę Biało-czerwonych na mecz trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA, w której brakuje oprócz napastnika Bayernu Monachium także takich zawodników jak: Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, czy Arkadiusz Milik.

  • Reprezentacja Polski podejdzie do starcia z Holandią bez kilku kluczowych piłkarzy
  • Biało-czerwoni będą osłabieni brakiem przede wszystkim Roberta Lewandowskiego
  • Trener Czesława Michniewicz będzie miał do dyspozycji tylko dwóch napastników

Lewandowski poza kadrą na Holandię

Reprezentacja Polski rozegra trzecie spotkanie w tym miesięcu. Biało-czerwoni podejdą do potyczki z podopiecznymi Louisa Van Gaala po bolesnej porażce z Belgią (1:6). Była to pierwsza, ale jednocześnie dotkliwa wpadka Czesława Michniewicza w roli selekcjonera.

W sobotni wieczór kolejną przeszkodą na drodze reprezentacji Polski będzie Holandia. Tym samym kolejny raz poprzeczka przed polską drużyną będzie zawieszona wysoko. Już natomiast wiadomo, że w reprezentacji Polski zabraknie na murawie De Kuip takich zawodników jak Robert Lewandowski, czy Robert Gumny.

Tymczasem wcześniej było jasne, że z powodu kontuzji nie będą mogli zagrać Arkadiusz Milik i Adam Buksa. Tym samym jedynymi napastnikami, których ma do dyspozycji były trener Legii Warszawa, są: Krzysztof Piątek i Karol Świderski. W kadrze na bój z Holendrami jest natomiast Grzegorz Krychowiak, który w przypadku otrzymania żółtej kartki przegapi kolejne spotkanie. Podobnie wygląda sytuacja z Bartoszem Bereszyńskim.

Kadra reprezentacji Polski na starcie z Holandią:

Bramkarze: Szczęsny, Skorupski, Grabara;

Obrońcy: Cash, Wieteska, Kiwior, Bednarek, Glik, Puchacz, Bereszyński;

Pomocnicy: Góralski, Frankowski, Linetty, Płacheta, Krychowiak, Michalak, Klich, Żurkowski, S. Szymański, Zieliński, Zalewski;

Napastnicy: Świderski, Piątek.

Czytaj więcej: Holandia na De Kuip wygrywa regularnie od 15 lat, trudne zadanie przed Biało-czerwonymi

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11 czerwca 2022 20:47.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze