Polska – Łotwa: Frankowski zaczął strzelanie, Lewandowski podwyższył prowadzenie [WIDEO]

Reprezentacja Polski w towarzyskim spotkaniu z Łotwą błyskawicznie objęła prowadzenie. Na jednym goli Biało-czerwoni jednak nie poprzestali.

Przemysław Frankowski
  • Reprezentacja Polski rozegrała we wtorek 21 listopada ostatni meczu w roku
  • Biało-czerwoni pierwszą bramkę zdobyli już w w siódmej minucie spotkania
  • Wynik rywalizacji otworzył Przemysław Frankowski
  • Po zmianie stron prowadzenie drużyny Michała Probierza podwyższył Robert Lewandowski

Polska – Łotwa: Frankowski szybko zaczął

Reprezentacja Polski po nieudanych spotkaniach w ramach eliminacji do Euro 2024 z Mołdawią (1:1) i Czechami (1:1) chciała wrócić na zwycięskie tory w meczu przeciwko Łotwie. Jednocześnie zespół Michała Probierza chciał zwycięsko zakończyć 2023 rok.

Już w siódmej minucie na prowadzenie polską drużyną wyprowadził Przemysław Frankowski. Asystę przy trafieniu zawodnika RC Lens zaliczył Nicola Zalewski, popisując się celnym dośrodkowaniem.

37-krotny reprezentant Polski strzelił w starciu z Łotwą swojego drugiego gola w drużynie narodowej. Frankowski w reprezentacji Polski debiutował w marcu 2018 roku.

Tymczasem w drugiej połowie wahadłowy AS Roma kolejny raz popisał się świetną akcją na boku boiska. Zalewski zabawił się z jednym z rywali w 49. minucie, po czym dośrodkował w pole karne. W nim skutecznym strzałem głową wyróżnił się Robert Lewandowski i Biało-czerwoni objęli dwubramkowe prowadzenie.

Reprezentacja Polski awansuje na Euro 2024?