Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Piątek: Przełożyć to na następne mecze

Krzysztof Piątek zdobył jedną z bramek dla reprezentacji Polski podczas środowego towarzyskiego spotkania z Finlandią. Mecz, który odbył się w Gdańsku, zakończył się wysoką wygraną 5:1 drużyny Jerzego Brzęczka.

Czytaj dalej…

W pierwszej połowie trzy gole dla reprezentacji Polski zdobył Kamil Grosicki, natomiast w drugiej odsłonie po jednym trafieniu dołożyli właśnie Piątek i Arkadiusz Milik.

– Fajnie, że napastnicy strzelają bramki. Dziś strzeliliśmy z Arkiem, cieszymy się z tego, pomogliśmy drużynie. Mam nadzieję, że przełoży się to na następne mecze w klubie i reprezentacji. Widać, że wracam na właściwe tory – powiedział w pomeczowym wywiadzie udzielonym TVP.

– Zagraliśmy bardzo dobry mecz jako zespół, byliśmy kolektywem. Praktycznie dominowaliśmy przez całe spotkanie. Były malutkie błędy, które popełniliśmy także przy straconej bramki, ale wyciągniemy z tego wnioski. Wygraliśmy 5:1, to bardzo dobry wynik – powiedział napastnik Biało-Czerwonych.

– Na pewno mamy dobrą reprezentację. Wszyscy zawodnicy występują w dobrych klubach. Są dobre i słabsze momenty, ale jesteśmy reprezentacją i nie mamy możliwości trenowania razem na co dzień. Czasem mamy mało czasu, aby się zgrać, ale ze zgrupowania na zgrupowania jest coraz lepiej. Mam nadzieje, że dwa następne mecze wygramy – dodał Piątek, w rozmowie z dziennikarzem TVP, nawiązując do czekających drużynę meczów Ligi Narodów z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze