Mistrz świata selekcjonerem Polski? PZPN analizuje ofertę

Fabio Cannavaro
Pressfocus Na zdjęciu: Fabio Cannavaro

PZPN szuka nowego selekcjonera. Na to stanowisko chętny jest mistrz świata z 2006 roku. Pracować z naszą kadrą chce Fabio Cannavaro.

  • W polskiej federacji piłkarskiej trwają poszukiwania nowego selekcjonera
  • Do związku wpływa coraz więcej ciekawych kandydatur
  • Gotowy do pracy z biało-czerwonymi jest Fabio Cannavaro – triumfator Złotej Piłki z 2006 roku

PZPN szuka następcy Sousy

Ostatni tydzień to emocjonalny rollercoaster dla polskich kibiców, którzy pilnie śledzili doniesienia brazylijskich i portugalskich mediów. Sprawcą zamieszania był Paulo Sousa, który uznał, że nie chce już pracować z reprezentacją Polski. Portugalczyk pragnął bowiem dołączyć do Flamengo.

Wokół Sousy i jego kontraktu z polską federacją było dużo zamieszania. Ostatecznie kwestia ta została załatwiona dość szybko i sprawnie. Rekompensata dla PZPN-u za zerwanie umowy to dwa miliony złotych. Dzięki temu w środowy wieczór Flamengo mogło ogłosił, że stery w tym klubie przejął Sousa.

Przed Cezarym Kuleszą teraz niezwykle trudne zadanie. Jest nim wybór nowego selekcjonera. Prezes federacji zapewnia, że nie będzie śpieszył się z tą decyzja. Największe szanse na pracę z kadrą ma Adam Nawałka. Do związku spływają jednak także oferty zza granicy. W marcowych barażach o mundial biało-czerwonych poprowadzić chcą między innymi: Avram Grant, Dick Advocaat, czy Juergen Klinsmann.

Jak informuje Sebastian Staszewski z Interii, do grona chętnych na pracę z naszą kadrą dołączył Fabio Cannavaro. Będąc piłkarzem, Włoch wygrał mundial w 2006 roku oraz otrzymał Złotą Piłkę. Jako trener pracował głównie w chińskim GZ Evergrande, z którym rozstał się we wrześniu tego roku. Wcześniej prowadził tymczasowo kadrę Chin w dwóch spotkaniach. Oferta od Fabio Cannavaro jest na biurku Cezarego Kuleszy, który analizuje tę kandydaturę.

Czytaj także: Były trener Chelsea łączony z pracą z reprezentacją Polski

Komentarze