Były trener Chelsea łączony z pracą z reprezentacją Polski

Piłkarze reprezentacji Polski
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski pozostaje aktualnie bez selekcjonera. Trwają pracę nad znalezieniem następcy Paulo Sousy w Polskim Związku Piłki Nożnej. Sebastian Staszewski z Interia.pl podaje, że chętny do objęcia sterów nad Biało-czerwonymi jest Avram Grant.

  • Adam Nawałka i Czesław Michniewicz to główni kandydaci do zastąpienia Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski
  • W mediach pojawiła się kolejna zaskukująca kandydatura
  • Chętny na przejęcie sterów na polską ekipą jest Avram Grant, mający od kilku lat polski paszport

Avram Grant następcą Paulo Sousy?

Reprezentacja Polski już 24 marca rozegra spotkanie barażowe o awans na mundial z Rosją. Zwycięzca tej potyczki nie będzie pewny gry na mundialu w Katarze. Zmierzy się natomiast w starciu o wszystko z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

Biało-czerwoni do potyczki ze Sborną nie podejdą w roli faworyta. Na dodatek na kilka miesięcy przed tym starciem miało miejsce trzęsienie ziemi, bo z kadrą rozstał się Paulo Sousa. 51-latek zdecydował się na przyjęcie oferty od Flamengo, gdzie ma zarabiać miesięcznie 300 tysięcy euro.

Portugalczyk definitywnie rozstał się z polską ekipą, zobowiązując się jednocześnie do uregulowania odszkodowania za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu. Suma ma wynieść mniej więcej dwa miliony złotych.

Tymczasem w mediach nie brakuje spekulacji związanych z następcą Sousy. Najnowsze informacje Sebastiana Staszewskiego z Interia.pl sugerują, że chętny na poprowadzenie polskiej ekipy jest Avram Grant. 66-latek aktualnie pozostaje bez pracy. Wcześniej prowadził natomiast reprezentację Ghany, czy takie zespoły jak: West Ham United, Portsmouth, czy Chelsea.

Największymi sukcesami Granta jako trenera są cztery mistrzostwa Izraela, a także tytuł mistrzowski wywalczony w Serbii. Triumfy te izraelski trener notował z takimi klubami jak: Maccabi Hajfa, Maccabi Tel Aviv, czy Partizan Belgrad.

Czytaj więcej: Paulo Sousa zabrał głos po odejściu z reprezentacji Polski. “Do zobaczenia w Katarze”

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17. stycznia 2022 16:32.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze