Michniewicz ujawnił, że 16 listopada Polska może zagrać z gigantem

Czesław Michniewicz
fot. PressFocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski w fazie grupowej mistrzostw świata zmierzy się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. W rozmowie z RMF FM na temat szans Biało-czerwonych na wyjście z grupy wypowiedział się w poniedziałek rano selekcjoner polskiej ekipy. Ponadto poruszone były wątki kontuzji Jakuba Modera, czy spotkania kontrolnego z Brazylią.

  • Reprezentacja Polski po pokonaniu Szwecji zaczęła misję Katar
  • Biało-czerwoni niewykluczone, że 16 listopada zagrają z gigantem światowej piłki nożnej
  • Realny scenariusz zakłada boj podopiecznych Czesława Michniewicza z Canarinhos

Możliwy hit na PGE Narodowym

Reprezentacja Polski po poznaniu rywali na mundialu w Katarze zaczęła misję mundial. Trener Czesław Michniewicz z optymizmem podchodzi do mistrzostw świata, które wystartują już 21 listopada tego roku. Dzień później Biało-czerwoni rozegrają pierwsze spotkanie na turnieju przeciwko Meksykanom.

Mam nadzieję, że zrobimy niespodziankę i wyjdziemy z grupy. Jedziemy do Kataru po trzy mecze, a później zobaczymy – mówił selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM.

Wojciech Szczęsny przed spotkaniem ze Szwecją w barażu o awans na mistrzostwa świata w Katarze stwierdził, że to starcie trzeba wygrać, bo to może być ostatnia wielka impreza dla bramkarza, Grzegorza Krychowiaka, czy Roberta Lewandowskiego. Realny scenariusz zakłada, że polski napastnik może zagrać także na kolejnym wielkim piłkarskim turnieju, którym będzie Euro 2024 w Niemczech.

Te mistrzostwa nie muszą być ostatnimi dla Lewandowskiego. On chce jechać jeszcze na następny turniej – stwierdził Michniewicz.

Przed startem mundial w Katarze reprezentacja Polski ma zamiar zagrać jeszcze spotkanie towarzyskie. Michniewicz ujawnił, że jest plan, aby biało-czerwoni zagrali z gigantem. – 16 listopada chcielibyśmy zagrać towarzysko z Brazylią w Warszawie. Najpóźniej 17 listopada musimy się zameldować w Katarze. Ligi kończą grać 13 listopada. Czasu będzie mało – powiedział opiekun Biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski jak dotąd z Brazylią grała 12 razy, notując tylko jedno zwycięstwo, dwa remisy i dziewięć porażek.

W trakcie minionego weekendu kontuzji doznał Jakub Moder. W tej kwestii trener Michniewicz też zabrał głos. – Diagnoza u Jakuba Modera jest taka, że ma zerwane więzadło krzyżowe przednie. Jedna z metod operacji daje nadzieję, że Moder zdąży na mistrzostwa – rzekł selekcjoner polskiej ekipy.

Czytaj więcej: MŚ 2022: reprezentacja Polski w Katarze już 17 listopada

Komentarze