Mecz Polaków w Warszawie zagrożony. Minister jest pewny

Polska - Belgia (Stadion Narodowy)
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Polska - Belgia (Stadion Narodowy)

Nadal nie wiemy, gdzie odbędzie się mecz Polska – Albania w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Jednak coraz więcej wskazuje na to, że tym razem Stadion Narodowy nie ugości naszej reprezentacji.

  • W tym tygodniu poznamy arenę meczu Polska – Albania
  • Niemal na pewno to spotkanie nie zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym
  • Minister sportu i turystyki potwierdził tę informację

Polska – Albania poza stolicą?

W poprzednim tygodniu poznaliśmy termin, do którego PZPN musi oficjalnie zgłosić stadion, na którym zostanie rozegrane spotkanie Polska – Albania w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Dowiedzieliśmy się także, że pojedynek z udziałem reprezentacji Polski wcale nie musi odbyć się w Warszawie, ponieważ PGE Narodowy nadal nie został uznany za w pełni bezpieczny obiekt.

Chociaż stołeczna arena wtedy jeszcze nie została ostatecznie odrzucona jako miejsce organizacji meczu Biało-Czerwonych, wiele wskazuje na to, że tym razem kadra pojawi się na jednym z alternatywnych stadionów, takich jak Gdańsk, Wrocław czy Poznań.

Gdzie odbędzie się mecz Polska – Albania? Niedługo decyzja
Robert Lewandowski

Nadal nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrane marcowe spotkanie Polska – Albania w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Priorytetem PZPN-u pozostaje Warszawa, ale nie można wykluczyć, że Biało-Czerwoni wystąpią na innym obiekcie. Gdzie odbędzie się mecz Polska – Albania? Biało-Czerwoni mogą wystąpić na PGE Narodowym, ale decyzja jeszcze nie została podjęta PZPN ma kilka alternatyw Gdzie zagra reprezentacja Polski?

Czytaj dalej…

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk w rozmowie dla “RMF FM” przyznał, że ma ogromne wątpliwości co do możliwości występu Biało-Czerwonych w stolicy. – Myślę, że mecz Polska – Albania nie odbędzie się na PGE Narodowym. Nie ma pewności, czy korzystanie ze stadionu jest bezpieczne – twierdzi Bortniczuk. – Jestem w stałym kontakcie z prezesem spółki, ale nie będę naciskał na organizację spotkania w Warszawie – dodał minister.

Spotkanie Polska – Albania, zaplanowane na 27 marca, to drugi mecz Polaków w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024. Trzy dni wcześniej kadra Fernando Santosa zagra w Pradze z Czechami.

Komentarze