Jacek Gmoch ocenił zatrudnienie Fernando Santosa. “Nie da sobie jeździć po nosie”

Fernando Santos
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Fernando Santos

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji polski naturalnie wywołał w kraju spore poruszenie. Na temat zakontraktowania Fernando Santosa głos zabrało już wielu dziennikarzy, byłych trenerów i działaczy. Swoją opinią w wywiadzie dla redakcji Meczyki.pl podzielił się również Jacek Gmoch. Były trener uważa, że nowy trener biało-czerwonych nie da sobie wejść na głowę.

  • We wtorek Fernando Santos został zaprezentowany jako nowy selekcjoner biało-czerwonych
  • Swoją opinią na temat wyboru Portugalczyka podzielił się Jacek Gmoch
  • Legenda polskiej piłki uważa, że Cezary Kulesza dokonał dobrego wyboru

Klarowna opinia Jacka Gmocha na temat Fernando Santosa

Fernando Santos został we wtorek oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalski szkoleniowiec podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na Stadionie Narodowym zapowiedział, że ma jasną koncepcję na grę biało-czerwonych. Podkreślił również, że czuje się od tego momentu Polakiem. 

Swoją opinią na temat wyboru Cezarego Kuleszy podzielił się w rozmowie z redakcją Meczyki.pl Jacek Gmoch. Były trener, a obecnie ekspert piłkarski ma jasne zdanie na temat szkoleniowca. Uważa go za trenera, który ma ogromne doświadczenie i jest bezkonfliktowy.

Były reprezentant Polski o Santosie. “Nie czaruje i nie wyzwala sztucznych emocji”
Fernando Santos

Fernando Santos otwiera nowy etap w polskiej piłce. Portugalczyk został oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski, zastępując w tej roli Czesława Michniewicza. Jakie wywarł pierwsze wrażenie? Jakie są oczekiwania względem jego pracy w Polsce? Czy jego warsztat trenerski jest odpowiedni do pracy z zawodnikami pokroju: Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, czy Arkadiusz Milik? Na te

Czytaj dalej…

– Bardzo dobre nazwisko. Trener z wielkim doświadczeniem i wynikami. Ma wyższe, techniczne wykształcenie […] Pokazał, że jest człowiekiem czynu. Kiedy było trzeba dokonać decyzji o posadzeniu Ronaldo na ławce, to zrobił to. Potem nie poszczęściło mu się w ćwierćfinale, ale trzeba przyznać, że Ronaldo był bez formy i zachowywał się nieładnie – stwierdził Jacek Gmoch.

– Jest niekonfliktowy, ale nie da sobie jeździć po nosie. Wie, że piłkarze są po mundialu i skupiają się teraz na pracy w swoich zespołach. On nie będzie trenerem, który będzie jeździł po klubach, rozmawiał z zawodnikami i ustalał skład. Powiedział, że będziemy mieli dłuższe zgrupowanie. Wtedy porozmawiają i poznają się lepiej. Od razu pokazał, że absolutnie nie dopuszcza jakiegokolwiek “chodzenia na kolanach” w stosunku do tych zawodników – dodał.

Podczas wywiadu padło również pytanie o to, jakiej reprezentacji Polski należy spodziewać się po Fernando Santosie. 

– Widać, że nie będzie czarował i opowiadał niestworzonych rzeczy. Będzie budował drużynę i właściwie oceniał jej cele – zakończył.

Wybór Fernando Santosa ocenili również Tetrycy. Sprawdź:

Komentarze