Kulesza wybrał nowego selekcjonera. PZPN zapowiedział konferencję

Adam Nawałka
PressFocus Na zdjęciu: Adam Nawałka

Cezary Kulesza zdecydował, że funkcję selekcjonera po Paulo Sousie przejmie Adam Nawałka. Znamy też już godzinę prezentacji nowego opiekuna kadry.

  • Proces poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski wreszcie się zakończył
  • Ponownie z kadrą pracować będzie Adam Nawałka
  • Nowy szkoleniowiec biało-czerwonych zostanie przedstawiony kibicom w poniedziałek 31 stycznia

Nawałka znów selekcjonerem

Miesiąc temu stało się jasne, że reprezentacja Polski będzie mieć nowego selekcjonera. Powodem był Paulo Sousa, który wybrał trenowanie Flamengo zamiast biało-czerwonych. Kontrakt Portugalczyka został rozwiązany, a Cezary Kulesza musiał szukać opiekuna dla kadry.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej dostał na swoje biurko prawdopodobnie ponad 20 ofert. Sam Kulesza potwierdził wielokrotnie, że nie rozważał większości z nich. Szef polskiej federacji dogadał się bowiem z Nawałką. Media były pewne, że to on poprowadzi kadrę w barażach o mundial.

Niespodziewanie dla kibiców i samego Nawałki, Kulesza nie spieszył się z ogłoszeniem nowego selekcjonera. Prezes PZPN-u zaczął bowiem rozmawiać z Fabio Cannavaro, a grze pojawił się też Marcel Koller. Faworytem szefa polskiej federacji okazał się jednak Andrij Szewczenko. Ukrainiec nie zdołał rozwiązać kontraktu z Genoą, co przekreśliło jego szanse na zostanie opiekunem biało-czerwonych.

Kulesza postanowił zwrócić się ponownie do Nawałki, który wróci do pracy z reprezentacją Polski po trzy i pół letniej przerwie. Jego kontrakt będzie obowiązywał tylko do końca 2022 roku. Na jego mocy zarobi 200 tysięcy złotych rocznie brutto plus premia za ewentualny awans na mundial. W poniedziałek 31 stycznia o godzinie 13:30 odbędzie z konferencja prasowa, na której powrót Nawałki zostanie ogłoszony oficjalnie.

Czytaj także: PZPN od początku był na straconej pozycji? Trzeba było liczyć na szaleństwo

Komentarze