Instynkt kilera zrobił swoje, Lewandowski otworzył wynik meczu

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Reprezentant Polski skierował piłkę do siatki w starciu z Belgią po akcji zainicjowanej przez Piotra Zielińskiego i podaniu Sebastiana Szymańskiego.

• Robert Lewandowski nie zwalnia tempa i w środowy wieczór zdobył kolejną bramkę w reprezentacji
  • 33-latek strzelił 76. gola w 131. występie w drużynie narodowej
  • Asystę przy trafieniu napastnika Bayernu Monachium zaliczył Sebastian Szymański

Liga Narodów UEFA: Lewandowski z golem

Robert Lewandowski do ostatniej chwili nie mógł być pewny gry w boju w Brukseli w Lidze Narodów UEFA przeciwko Belgom. Wpływ na to miało zderzenie z Krzysztofem Piątkiem na jednym z ostatnich treningów przed rywalizacją z drużyną Roberto Martineza. Ostatecznie napastnik Bayernu Monachium znalazł się w wyjściowym składzie Biało-czerwonych i kolejny raz nie zawiódł.

Kapitan reprezentant Polski długo był nieobecny w trakcie gry przeciwko Czerwonym Diabłom, którzy byli stroną dominującą. Gdy jednak trzeba było, to Lewandowski stanął na wysokości zadania i skierował piłkę do siatki.

Reprezentant Polski zdobył bramkę w boju z Belgią w 29. minucie, wykorzystując kapitalne zagranie od Sebastiana Szymańskiego. Na przerwę drużyna Czesława Michniewicza schodziła jednak z remisem 1:1 po golu strzelonym w 42. minucie przez Axela Witsela.