Twitter po meczu Anglia – Polska, czyli były momenty chwały

Anglia - Polska
fot. PressFocus Na zdjęciu: Anglia - Polska

Reprezentacja Polski dowodzona przez Paulo Sousę nie zapisała się na stałe w historii i nie pokonała Anglików na Wembley. Biało-czerwoni przegrali 1:2. Tym samym po trzech kolejkach polska drużyna plasuje się na czwartej pozycji z dorobkiem czterech punktów. Poniżej prezentujemy to, jak spotkanie na Twitterze oceniali dziennikarze i piłkarscy eksperci.

Reprezentacja Polski swoje kolejne spotkania rozegra dopiero w czerwcu tuż przed startem Europy. Najpierw Biało-czerwoni zmierzą się z Rosją, co będzie miało miejsce 1 czerwca. Tymczasem siedem dni później na drodze ekipy Paulo Sousy staną Islandczycy. Z kolei na Mistrzostwach Europy reprezentacja Polski zmierzy się w grupie kolejno ze: Słowacją, Hiszpanią i Szwecją.

Zbigniew Boniek (prezes PZPN)

Mariusz Bielski (2×45.info)

Marcin Gazda (Eleven Sports)

Adam Godlewski (LegalniBukmacherzy.pl)

Michał Pol (Kanał Sportowy)

Relacja z meczu Anglia – Polska

Biało-czerwoni w trakcie potyczki na stadionie w Londynie oddali tylko jeden celny strzał, którego autorem był Jakub Moder. Pomocnik Brighton wykorzystał po pierwsze błąd Synów Albionu, a po drugie podanie Arkadiusza Milika. Moder jest jednocześnie czwartym po Janie Domarskim, Marku Citko i Jerzym Brzęczku zawodniku, który zdobył bramkę na Wembley.

Michał Kołodziejczyk (Canal+)

Maciej Kruk (Eleven Sports)

Przemysław Michalak (Weszlo.com)

W dwudziestym w historii spotkaniu przeciwko Anglikom reprezentacja Polski poniosła dwunastą porażkę. Przypomnijmy, że jedyne zwycięstwo nad Synami Albionu piłkarze Biało-czerwonych odnieśli na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 1974 roku, gdy wygrali 2:0.

Bartosz Adamski (2×45.info)

Rafał Musioł (Dziennik Zachodni)

Marek Wawrzynowski (WP SportoweFakty)

Komentarze