El. MME: Polska udanie zaczęła walkę o Euro 2023

Maciej Stolarczyk

Młodzieżowa reprezentacja Polski udanie zaczęła eliminacje do mistrzostw Europy. Podopieczni Macieja Stolarczyka pokonali 2:0 (0:0) Łotwę. Gole dla Biało-czerwonych strzelili Michał Skóraś oraz Łukasz Poręba.

Reprezentacja Polski U-21 z triumfem

Młodzieżowa reprezentacja Polski zaczęła w piątkowe popołudnie zmagania o awans do MME, które odbędą się w 2023 roku. Turniej odbędzie się na stadionach w Gruzji oraz Rumunii.

Polską ekipę do turnieju ma poprowadzić Maciej Stolarczyk, który zastąpił w roli selekcjonera reprezentacji Polski U-21 Czesława Michniewicza. W pierwszej połowie starcia, które miało miejsce na Zemgales Olimpiskais centrs, goście nie zachwycili. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w końcówce pierwszej części gry, gdy bliski zdobycia bramki był Adrian Benedyczak. Ostatecznie gol nie padł.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty w 55. minucie. W roli głównej wystąpił Michał Skóraś, wykorzystując podanie od Łukasza Poręby. Broniący na co dzień barw poznańskiego Lecha zawodnik nie zmarnował swojej szansy i Biało-czerwoni prowadzili 1:0.

Jednobramkowym prowadzeniem zespół Stolarczyka się nie zadowolił. Wynik meczu w 86. minucie ustalił Łukasz Poręba. Ostatecznie Biało-czerwoni zaczęli kwalifikacje zgodnie z planem. Kolejne spotkanie rozegrają już w najbliższy wtorek, mierząc się z Izraelem. Tymczasem w październiku na drodze Mateusza Bogusza i spółki staną reprezentacja Węgier, a następnie San Marino.