Rosjanie już wiedzą, kto będzie nowym selekcjonerem Polski

Czesław Michniewicz
Pressfocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

cNa oficjalne wieści w tej sprawie trzeba jeszcze poczekać. Cezary Kulesza ogłosi nazwisko nowego selekcjonera najwcześniej w połowie stycznia.

  • Rosjanie łączą Czesława Michniewicza z pracą w reprezentacji Polski
  • Były trener Legii Warszawa od czasu zwolnienia pozostaje bez pracy
  • PZPN ogłosi nowego selekcjonera kadry 19 stycznia

Michniewicz poprowadzi kadrę w barażach do mundialu?

Rosyjska telewizja Match TV twierdzi, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Czesław Michniewicz. Aktualnie Biało-czerwoni czekają na poznanie nowego szkoleniowca. Paulo Sousa zerwał kontrakt z PZPN, aby kontynuować trenerską karierę we Flamengo.

Dlatego też, Cezary Kulesza szuka następcy Portugalczyka. Na niekorzyść działacza działa czas. Za niecałe trzy miesiące startują baraże, w których Polska zagra na początek z Rosją. Włodarze Związku powinni podać nazwisko nowego opiekuna drużyny narodowej 19 stycznia.

Do tego czasu nikt z PZPN nie będzie udzielał informacji w tej sprawie. Tymczasem dziennikarze Match TV powołują się na “źródła zbliżone do PZPN”. W dodatku Rosjanie dają też spore szanse na angaż w kadrze Adamowi Nawałce czy Jerzemu Brzęczku.

Niemniej mogą być to tylko domysły. Cezary Kulesza wywalczył odszkodowanie od sztabu Paulo Sousy, a przez najbliższe dni obmyśla najlepszy plan dla reprezentacji. Wcześniej pojawiło się nawet kilka opcji zagranicznych. Wydaje się jednak, że w najbliższych meczach to Polak poprowadzi piłkarzy z nad Wisły.

Przeczytaj również: Mistrz świata selekcjonerem Polski? PZPN analizuje ofertę

Komentarze