Van Gaal zakończył trenerską karierę

Bramka
Bramka fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Louis van Gaal zakończył swoją trenerską karierę. Były trener m.in. Bayernu Monachium, FC Barcelony i Manchesteru United przeszedł na emeryturę w wieku 67 lat.

Czytaj dalej…

Holender w swojej udanej karierze trenerskiej wygrał m.in. Ligę Mistrzów z AFC Ajaxem. Poza tym, sięgał po tytuły mistrzowskie z Barceloną oraz Bayernem.

– Jestem teraz emerytem – powiedział Van Gaal w holenderskim programie telewizyjnym VTBL. – Nie mam ambicji, aby być dyrektorem technicznym lub ekspertem telewizyjnym – dodał.

Van Gaal sięgnął z Ajaksem po trzy tytuły mistrzowskie w Eredivisie. Triumfował z nim także w Pucharze UEFA, Superpucharze Europy, Pucharze Interkontynentalnym, Pucharze Holandii, a przede wszystkim triumfował z nimi w Lidze Mistrzów w 1995 roku.

Zdobył także dwa tytuły w La Liga i Superpuchar z FC Barceloną. Potem ponownie został mistrzem Holandii, tym razem w roli szkoleniowca AZ Alkmaar. Sięgnął także po dublet w Niemczech z Bayernem Monachium.

67-latek dwukrotnie był selekcjonerem reprezentacji Holandii. W 2014 zajął z Oranje trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Brazylii. Ostatnio w roli trenera pracował w Manchesterze United. Zdobył z nimi Puchar Anglii w 2016 roku, a następnie został zwolniony przez Czerwone Diabły.

Komentarze