Tomasz Kędziora mistrzem Ukrainy. Koniec dominacji Szachtara

Tomasz Kędziora
Tomasz Kędziora Pressfocus

W niedzielę Dynamo Kijów zapewniło sobie mistrzostwo Ukrainy, dzięki wysokiej wygranej nad Inhułeć Petrowe (5:0). Zespół, w którym na co dzień występuje Tomasz Kędziora ostatni tytuł ligowy zdobył pięć lat temu. Dodajmy, że polski defensor zagrał pierwsze trzy kwadranse i został zmieniony zaraz po przerwie.

Sukces w kraju i bezpośredni awans do Ligi Mistrzów

Do końca sezonu na Ukrainie pozostały jeszcze trzy kolejki. Tymczasem już teraz Dynamo Kijów przypieczętowało swój 16. tytuł ligowy. Przy okazji Biało-niebiescy przerwali dominację Szachtara Donieck, która trwała od sezonu 2016/17. Obecnie Górnicy są, aż 15 oczek za drużyną Tomasza Kędziory.

Kędziora z kolejnym trofeum

Co ciekawe było to już piąte trofeum Tomasz Kędziory z kijowskim klubem. Jednak triumf ligowy jest pierwszym, tak dużym osiągnięciem polskiego obrońcy. Na przestrzeni ostatnich lat 26-latek trzy razy sięgał po Superpuchar Ukrainy oraz raz podnosił Puchar Ukrainy.

Paulo Sosua pomiął Kędziorę w powołaniu na swoje debiutanckie zgrupowanie i trzy mecze eliminacyjne do mundialu w Katarze. Być może selekcjoner reprezentacji Polski zmieni zdanie przy następnych wyborach kadrowych.

Komentarze