Słynny klub z Niemiec wróci na właściwe tory? Zatrudnił nowego szkoleniowca

Hertha Berlin oficjalnie poinformowała, że nowym szkoleniowcem niemieckiego klubu został Cristian Fiel. 44-letni fachowiec na tym stanowisku zastąpił Pala Dardaia.

Cristian Fiel
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Cristian Fiel

Oficjalnie: Cristian Fiel został trenerem Herthy Berlin

Hertha Berlin ostatni sezon zakończyła dopiero na 9. miejscu w tabeli 2. Bundesligi, więc stołecznemu klubowi nie udało się błyskawicznie wrócić do Bundesligi. To kosztowało posadę dotychczasowego trenera zespołu Die Alte Dame – Pala Dardaia. Znamy już następcę 48-letniego Węgra, którym został Cristian Fiel. 44-letni Niemiec w ostatnim czasie był szkoleniowcem FC Nuernberg, a wcześniej przez prawie rok prowadził Dynamo Drezno.

Niedawno byłem na Stadionie Olimpijskim jako menedżer Norymbergi. Był to wieczorny mecz, a trybuny wypełniły się do ostatnich miejsc. Niesamowite przeżycie. Wielkość i atrakcyjność Herthy Berlin są wszystkim dobrze znane. Teraz jestem głównym trenerem tego klubu. Nie mam słow. Jestem bardzo szczęśliwy. Rozmowy z osobami odpowiedzialnymi były świetne i teraz nadszedł dla mnie właściwy moment, żeby wykorzystać tę szansę. Jeśli chodzi o mnie, to pierwszy mecz moglibyśmy rozegrać nawet jutro! – powiedział Cristian Fiel.

Warto dodać, że piłkarzem Herthy Berlin na co dzień jest Michał Karbownik, który do tego zespołu przeprowadził się przed kampanią 2023/2024. Brighton & Hove Albion na sprzedaży polskiego wahadłowego zarobiło 2,5 miliona euro. 23-latek w koszulce Starej Damy rozegrał łącznie 26 spotkań i zaliczył 1 asystę. Celem stołecznej drużyny w nowym sezonie bez wątpienia będzie awans do elity.

Komentarze