Skandal na zapleczu Bundesligi

Markus Anfang
Pressfocus Na zdjęciu: Markus Anfang

Werder Brema poinformował, że trener i jego asystent odchodzą z klubu w dniu meczu z Schalke. Obaj rzekomo sfałszowali certyfikaty szczepień przeciw Covid-19.

  • Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Werderze Brema
  • Klub został bez trenera na kilkanaście godzin przez meczem z Schalke
  • Główny szkoleniowiec oraz jego asystent są podejrzani o fałszerstwo dokumentów, więc podali się do dymisji

Niebywałe sceny w Bremie

Dzisiaj (20 listopada) miał odbyć się mecz klubów, które opuściły w poprzednim sezonie Bundesligę. Starcie Werder Brema – Schalke 04 elektryzowało kibiców niemieckiego futbolu. Aktualnie u naszych sąsiadów zdecydowanie ciekawsze jest jednak to, co wydarzyło się jeszcze przed początkiem spotkania.

Werder poinformował w piątek, że Markus Anfang i jego asystent Florian Junge zostali objęci śledztwem prokuratury. Obaj są podejrzewani o to, że sfałszowali certyfikaty szczepień przeciw Covid-19. Klub z Bremy poinformował, że żaden z nich nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa. Ich zdaniem to zwykłe nieporozumienie.

W dniu meczu z Schalke, Werder został bez trenera. Klub poinformował bowiem, że Markus Anfang podał się do dymisji. – Z powodu ogromnego stresu wpływającego na klub, drużynę, moją rodzinę i mnie postanowiłem natychmiast zrezygnować z roli trenera Werderu Brema. Poprosiłem kierownictwo o rozwiązanie mojego kontraktu, na co się zgodziło. Życzę zespołowi wszelkich sukcesów na świecie, zarówno w dzisiejszym meczu z Schalke 04, jak i w przyszłości – czytamy w oświadczeniu.

Z pracy w Werderze zrezygnował również asystent Markusa Anfanga, Florian Junge. – Tym krokiem Markus i Florian wzięli na siebie odpowiedzialność i dążą do zakończenia niepokojów, które otoczyły klub w ostatnich dniach. Szanujemy ich decyzje i teraz rozpoczniemy proces poszukiwania nowego głównego trenera – to z kolei słowa dyrektora sportowego Werderu, którym jest Frank Baumann. Przeciwko Schalke zespół poprowadzi Danijel Zenković, pełniący wcześniej funkcję asystenta.

Czytaj także: Media z konkretnymi zarzutami do gry Lewandowskiego w starciu z Augsburgiem

Komentarze