Media z konkretnymi zarzutami do gry Lewandowskiego w starciu z Augsburgiem

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w ostatnim czasie budzi różne emocje. Polscy kibice mają napastnikowi za złe, że nie pomógł reprezentacji Polski w starciu z Węgrami w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Tymczasem niemieckie media też oceniło słabo występ Polaka przeciwko Augsburgowi, mimo że ten zdobył bramkę.

• Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w piątkowym meczu
  • Niemieckie media jednak nisko oceniły występ Polaka
  • Bawarczycy sensacyjnie przegrali z Augsburgiem 1:2 w spotkaniu 12. kolejki Bundesligi

Lewandowski z golem, ale i tak rozczarował

Robert Lewandowski w piątkowy wieczór wpisał się na listę strzelców przy stanie 0:2 dla rywali. Do końca zawodów rezultat nie uległ już zmianie i Bawarczycy ponieśli drugą porażkę w sezonie, ulegając Augsburgowi 1:2.

Kapitan reprezentacji Polski w piątkowym boju zanotował 14. trafienie w sezonie. Jednocześnie Lewandowski wyrównał osiągnięcie Gerda Muellera pod względem bramek zdobytych na obiektach rywali. 33-latek zaliczył na WWK Arena jedenaste z rzędu tego typu trafienie. W każdym razie oceny mediów za występ Polaka nie są dobre.

Serwis Spox.com ocenił występ Lewandowskiego zaledwie na 3,5. “Znów był zawodnikiem, który nie skupiał się na swoich obowiązkach. Często wracał na własną połowę. Mimo wszystko zdobył w świetnym stylu bramkę. Po przerwie nie wykorzystał dwóch dobrych szans na to, aby doprowadzić do wyrównania” – czytam w krótkim uzasadnieniu noty dla polskiego zawodnika.

Identyczną notę wystawił Polakowi portal Sport.de. “Przez długi czas Polak był niewidoczny na boisku. Aczkolwiek zdołał przywrócić Bayern do gry, strzelając gola kontaktowego. W kolejnych fragmentach rywalizacji został zatrzymany przez Roberta Gumnego, a później przegrał pojedynek z Rafałem Gikiewiczem” czytamy w niemieckim serwisie.

Lewandowski w tej kampanii wystąpił w lidze niemieckiej łącznie w 12 spotkaniach, notując w nich 14 trafień i jedną asystę.