Paulo Sousa wyrzucony z Flamengo

Paulo Sousa
Pressfocus Na zdjęciu: Paulo Sousa

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami z Brazylii, Paulo Sousa został zwolniony z Flamengo. Zarząd klubu był rozczarowany występami zespołu pod wodzą Portugalczyka i podjął radykalne kroki. Były selekcjoner Biało-czerwonych tym razem może liczyć na solidną odprawę.

  • Paulo Sousa zwolniony z Flamengo
  • Legendardy klub z Brazylii przez serię gorszych wyników nie liczy się dziś w walce o mistrzostwo
  • Z racji na przeciętny styl drużyny, zarząd podjął decyzję o zwolnieniu Portugalczyka, co pozwoli mu zainkasować potężną odprawę

Paulo Sousa zakończył przygodę w Brazylii

Wydaje się, że Paulo Sousa mógł wypłynąć na zbyt głębokie wody. Flamengo jest ikoną brazylijskiego futbolu. Klubowi sympatycy czekają na mistrzostwo kraju od 2020 r. Początkowo zarząd wierzył w umiejętności 52-latka, widząc w nim odpowiedniego człowieka, aby wrócić na szczyt.

Tymczasem nie raz słyszeliśmy w polskich mediach o pretensjach do Sousy za przeciętne wyniki. Na 10 ostatnich meczów ligowych, Flamengo wygrało tylko trzy. Co więcej, trzy również z remisowało, natomiast na koncie ma jeszcze cztery porażki. Zarząd przez większość czasu wykazywał się wyrozumiałością. Wszystko dobiegło końca po dwóch przegranych z rzędu, po których szkoleniowiec nie widział u siebie żadnej winy.

– “Clube de Regatas do Flamengo informuje, że trener Paulo Sousa i jego komisja techniczna nie dowodzi już profesjonalną drużyną” – brzmi początek oficjalnego oświadczenia Flamengo.

– “Działaniami w najbliższy piątek (10) pokieruje Mario Jorge, trener do lat 20” – zapewniono.

Jego umowa była ważna do 2023 r. Teraz Flamengo musi zapłacić Sousie 1,3 mln euro za wcześniejsze zerwanie kontraktu. Kiedy szkoleniowiec rozstawał się z reprezentacją Polski, nie mógł liczyć na tak solidną odprawę. Wówczas tamten związek nie wypalił, bo Portugalczyk postawił PZPN pod ścianą.

Paulo Sousa stracił na wizerunku w Europie właśnie po tamtych wydarzeniach. Według brazylijskich ekspertów na propozycję ze Starego Kontynentu poczeka jeszcze parę lat. Większe szanse daje się mu na znalezienie pracy w Azji.

Czytaj więcej: Zanim ruszy sezon. Plany transferowe beniaminków Premier League

Komentarze