Motor Lublin pokazał charakter, ekipa Feio z szansą na awans [WIDEO]

Motor Lublin w półfinale baraży o awans do Fortuna 1 Ligi był postrzegany za faworyta rywalizacji z Kotwicą Kołobrzeg. Podopieczni Goncalo Feio nie bez problemów ostatecznie wywalczyli awans do finału, wygrywając po dogrywce z drużyną Macieja Bartoszka (2:1).

Goncalo Feio
  • Nie brakowało emocji w meczu Kotwicy Kołobrzeg z Motorem Lublin
  • Ostatecznie górą w spotkaniu był zespół Goncalo Feio
  • Finał baraży o awans do Fortuna 1 Ligi odbędzie się w niedzielę 11 czerwca o 15:30

Motor Lublin dokonał niemożliwego

Motor Lublin miał zamiar w środowy wieczór wykonać krok w kierunku awansu na zaplecze Ekstraklasy. Podobne plany miała jednak Kotwica Kołobrzeg, co zwiastowało duże emocje na Stadionie Miejskim.

W pierwszej odsłonie goli zabrakło. Chociaż każda z ekip miała sytuacje strzeleckie, ale nie miało to przełożenia na zmianę rezultatu.

Kluczowy fragment spotkania miał natomiast miejsce w 83. minucie. Wówczas po dotknięciu piłki ręką przez jednego z zawodników gości sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Paweł Łysiak.

W końcówce zawodów Motor desperacko dążył do wyrównania i ostatecznie zrealizował cel, którym było zdobycie bramki na 1:1. Piłkę do siatki skierował Piotr Ceglarz i na kibiców czekało kolejne 30 minut rywalizacji w ramach dogrywki.

W dodatkowym czasie gry świetną okazję do zdobycia bramki dla zespołu z Kołobrzegu miał Łukasza Wolsztyński. Ostatecznie po jego próbie z czterech metrów kibice nie mieli szansy na wybuch radości. Że niewykorzystane sytuacje się mszczą, gospodarze przekonali się w 116. minucie, gdy Dawid Kasprzyk zdobył bramkę na 2:1 dla lublinian.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i w finale baraży o promocję na zapleczu Ekstraklasy zagra Motor. Rywalem zespołu z Lublina będzie Stomil Olsztyn. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 11 czerwca.