Stomil wykonał krok w kierunku awansu do Fortuna 1 Ligi

Stomil Olsztyn w pierwszym środowym spotkaniu barażowym o awans do Fortuna 1 Ligi mierzył się z Wisłą Puławy. Podopieczni Szymona Grabowskiego awansowali do finału, pokonując team Mariusza Pawlaka różnicą dwóch goli (3:1).

Szymon Grabowski
  • Stomil Olsztyn wywiązał się z roli faworyta w środowym spotkaniu z Wisłą Puławy
  • Drużyna Szymona Grabowskiego pokonała ekipę Mariusza Pawlaka (3:1)
  • Goście kończyli zawody w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Łukasza Wiecha

Stomil lepszy od Wisły Puławy

Stomil Olsztyn podchodził do środowej potyczki w roli faworyta. Jednocześnie ekipa Szymona Grabowskiego chciała wrócić na zwycięskie tory po czterech spotkaniach bez zwycięstwa i trzech remisach z rzędu. Wisła Puławy liczyła z kolei na drugie z rzędu zwycięstwo po pokonaniu Lecha II Poznań (3:1).

Olsztynianie w pierwszej odsłonie wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. Wynik meczu otworzył w 17. minucie Karol Żwir, popisując się celnym strzałem głową. Tymczasem w 26. minucie bramkę na 2:0 zdobył Miłosz Stromecki.

Po zmianie stron ekipa z Puław nawiązała kontakt z rywalem w 57. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Adrian Paluchowski. Doświadczony napastnik na raty wykorzystał rzut karny. Ostatnie słowo należało natomiast do gospodarzy, którzy w 73. minucie ustalili wynik na 3:1 za sprawą Huberta Sadowskiego.