Mecz Ajaxu trwale przerwany. “To nie zostanie wybaczone”

W 32. kolejce Eredivisie doszło do starcia FC Groningen - Ajax Amsterdam. Starcie na Euroborg Stadion zostało przerwane przez kibiców gospodarzy już w 6. minucie, a po kolejnych incydentach zadecydowano o trwałym zawieszeniu rywalizacji.

FC Groningen
PressFocus Na zdjęciu: FC Groningen
  • FC Groningen – Ajax Amsterdam to mecz 32. kolejki Eredivisie
  • Spotkanie na Euroborg Stadion zostało przerwane przez kibiców gospodarzy
  • Na boisku wylądowały świece dymne, pojawiły się także transparenty

Spotkanie w Holandii przerwane. Kibice w akcji w meczu Groningen – Ajax

FC Groningen, niezależnie od rozstrzygnięcia dzisiejszego spotkania, żegna się z Eredivisie. Podpieczni Dennisa van der Ree nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie w krajowej elicie. Ta sytuacja bez wątpienia nie przypadła do gustu fanom ekipy Trots van het Noorden, którzy po raz kolejny wyrazili swoje niezadowolenie z wyników klubu z Euroborg Stadion.

Mecz Groningen – Ajax został przerwany już w 6. minucie. Na murawie pojawiły się świece dymne, a jeden z fanów wszedł na boisko z transparentem, na którym można było zauważyć napis “To nigdy nie zostanie wybaczone”. Po 15-minutowej przerwie sędzia Jeroen Manschot wznowił grę, ale atmosfera na trybunach nadal była niespokojna, dlatego arbiter w porozumieniu z KNVB i władzami podjął decyzję o trwałym zawieszeniu zmagań.

Na razie nie wiadomo, kiedy starcie zostanie wznowione. Do rozegrania pozostało 80 minut regulaminowego czasu. Przed przerwą żadna z drużyn nie zdołała wpisać się na listę strzelców.

Komentarze