Krychowiak potwierdził wysoką formę. Do bramek dołożył asystę

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak fot. Grzegorz Wajda

Grzegorz Krychowiak w kolejnym meczu potwierdził, że wraca do wysokiej formy. Reprezentant Polski w poniedziałkowe popołudnie przyczynił się do kolejnego zwycięstwa Lokomotiwu Moskwa. Tym razem zaliczył asystę w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z Arsenałem Tuła.

Krychowiak imponuje formą

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla 31-letniego pomocnika. Od wznowienia rozgrywek po zimowej przerwie Krychowiak rozegrał trzy spotkania i w każdym z nich wpisywał się do protokołu meczowego zdobyczą bramkową lub zanotowaniem asysty.

Świetną serię zapoczątkował jeszcze w grudniu, kiedy zdobył bramkę i zanotował asystę w przegranym 2:3 ligowym meczu z FK Chimki. Lokomotiw rywalizację w 2021 roku rozpoczął od wygranego 3:0 meczu 1/8 finału Pucharu Rosji z FK Tambow. Polski pomocnik zdobył w tym meczu jedną z bramek.

Krychowiak wpisał się również na listę strzelców tydzień później w wygranym 2:0 szlagierowym meczu z CSKA Moskwa. Z kolei w poniedziałek do swojego dorobku dołożył asystę. Doświadczony pomocnik asystował przy otwierającym wynik meczu z Arsenałem Tuła trafieniu Fiodora Smołowa.  Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 3:0 drużyny z Moskwy.

W sezonie 2020/21 Krychowiak rozegrał w barwach Lokomotiwu 24 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając cztery gole i notując dwie asysty.

Rosnąca forma Krychowiaka to również świetna wiadomość dla selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. 31-latek naturalnie otrzymał od Portugalczyka powołanie na zbliżające się mecze eliminacji mistrzostw świata z Węgrami, Andorą i Anglią.

Komentarze