Dick Advocaat wrócił na ławkę trenerską. Zastąpił inne znane nazwisko

Dick Advocaat
PressFocus Na zdjęciu: Dick Advocaat

ADO Den Haag zaprezentowało Dicka Advocaata jako nowego trenera tego holenderskiego klubu. 75-latek zastąpił na tym stanowisku inne znane nazwisko, czyli Dirka Kuyta.

  • Dick Advocaat został nowym szkoleniowcem ADO Den Haag
  • 75-letni trener zajął miejsce byłego piłkarza Liverpoolu – Dirka Kuyta
  • Doświadczony menedżer ma pomóc temu zespołowi wyjść z kryzysu

Dick Advocaat na ratunek ADO Den Haag

ADO Den Haag za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowało o zatrudnieniu Dicka Advocaata na stanowisku pierwszego trenera. Asystentem bardzo doświadczonego szkoleniowca będzie Said Bakkati, który w przeszłości przywdziewał koszulkę tego holenderskiego klubu jako piłkarz.

Dick Advocaat tym samym zastąpił Dirka Kuyta. Były zawodnik Liverpoolu czy Feyenoordu Rotterdam pracował w ADO Den Haag od lipca 2022 roku, ale drużyna pod jego wodzą prezentowała się fatalnie. Aktualnie dwukrotny mistrz kraju zajmuje dopiero siedemnastą lokatę w Eerste Divisie (druga liga holenderska) i o powrocie do Eredivisie może pomarzyć.

75-letni Dick Advocaat w ostatnim czasie był doradcą w Utrechcie, a od sierpnia do listopada 2021 roku piastował funkcję selekcjonera reprezentacji Iraku. W przeszłości niezwykle doświadczony szkoleniowiec prowadził takie zespoły jak Zenit Sankt Petersburg, PSV Eindhoven, AZ Alkmaar, Feyenoord Rotterdam czy Fenerbahce Stambuł.

Urodzony w Den Haag menedżer pracował także z kadrą Holandii oraz Belgii. Dick Advocaat z ADO, w którym w 2016 roku był doradcą strategicznym, podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Komentarze