Decyzje VAR staną się bardziej transparentne

Sędzia w trakcie weryfikacji VAR
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sędzia w trakcie weryfikacji VAR

Klubowe Mistrzostwa Świata będą okazją do wprowadzenia kolejnych zmian w piłce nożnej. Gianni Infantino potwierdził, że sędziowie w trakcie turnieju będą tłumaczyć swoje decyzje VAR kibicom.

  • W trakcie Klubowych Mistrzostw Świata sędziowie, analizując VAR będą mówić bezpośrednio do widzów
  • Wszystkim będą znane podstawy podjętych przez arbitra decyzji
  • Testowanie kolejnego technologicznego rozwiązania potwierdził Gianni Infantino

Rewolucyjne testy związane VAR-em

Klubowe Mistrzostwa Świata to rozgrywki, w których udział wezmą między innymi takie zespoły jak Al-Ahly, Real Madryt, czy Flamengo. Turniej potrwa od 1 do 11 lutego. Ostatnim zwycięzcą rozgrywek była Chelsea, która po dogrywce pokonała Palmeiras (2:1).

Faworytem do wywalczenia tytułu wydaje się aktualny mistrz La Liga. Swoich ambicji z wygraniem prestiżowych rozgrywek nie ukrywa jednak także przedstawiciel ligi brazylijskiej, w którym nie tak dawno pracował Paulo Sousa.

Już natomiast jest jasne, że w trakcie Klubowych Mistrzostw Świata będą testowane kolejne rozwiązania technologiczne dotyczące pracy sędziów. Tym razem mowa a analizach VAR. Arbitrzy mają ze swoich decyzji otwarcie tłumaczyć się kibicom. Jednocześnie werdykty będą znane nie tylko widzom na trybunach, ale również telewidzom.

Godne uwagi jest to, że tegoroczny turniej jest jednym z ostatnich, w którym weźmie udział tylko siedem zespołów. Od 2025 roku w Klubowych Mistrzostwach Świata mają brać udział 32 drużyny.

Czytaj więcej: Real Madryt odrzucił ofertę PSG za skrzydłowego

Komentarze