Piłka Ligi Mistrzów 2018/19
Piłka Ligi Mistrzów 2018/19 fot. adidas

De Jong: Jesteśmy na tym samym poziomie

Pomocnik Ajaksu Amsterdam Frenkie de Jong z optymizmem czeka na pojedynki z Juventusem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zdaniem utalentowanego Holendra jego drużyna jest na tym samym poziomie, co inne zespoły występujące w tej fazie.

Czytaj dalej…

– Jak dotąd wiodło nam się wspaniale – powiedział De Jong. – Rozegraliśmy oczywiście trzy rundy kwalifikacyjne. We wszystkich zwyciężyliśmy i to był nasz cel. Dotarliśmy do fazy grupowej, w której pokazaliśmy do czego jesteśmy stworzeni. Awansowaliśmy do ćwierćfinału, a punktem kulminacyjnym tego wszystkiego było wyeliminowanie Realu.

– Naprawdę pokazaliśmy wszystkim, czego możemy dokonać i mam nadzieję, że uda nam się to ponownie pokazać przeciwko Juventusowi – kontynuował De Jong.

– Jesteśmy naprawdę zmotywowani, podobnie jak inne drużyny w ćwierćfinale. Oczywiście w tym gronie jesteśmy dzieciakami. Ale uważam, że pokazaliśmy wszystkim, że gramy na tym samym poziomie co inne drużyny. Mam nadzieję, że przeciwko Juventusowi pokażemy wszystkim, że jesteśmy tak samo dobrzy jak oni, a nawet lepsi – dodał.

Komentarze