Co dalej z niebieską kartką? Szef FIFA z jasnym stanowiskiem

"Nie będzie żadnych niebieskich kartek" - mówi zdecydowanie Gianni Infantino w rozmowie ze "Sky Sports News". Szef FIFA jest przeciwny propozycji IFAB, która proponuje czasowe wykluczenia z gry.

Gianni Infantino
Obserwuj nas w
IMAGO / DPPI/Panoramic Na zdjęciu: Gianni Infantino
  • Od jakiegoś czasu pojawiał się pomysł tzw. niebieskiej kartki
  • Miałaby ona oznaczać wykluczenie z gry na 10 minut
  • To rozwiązanie wykluczył teraz jednak Gianni Infantino, szef FIFA

“Czerwona kartka dla niebieskiej kartki”

Jakiś czas temu w przestrzenie medialnej pojawiły się informacje o planowanym wprowadzeniu przez FIFA niebieskiej kartki. Miałaby ona działać na podobnych zasadach, co czerwona, ale z tą różnicą, że wykluczenie trwałoby tylko 10 minut. Za pomysłem stoi IFAB, która tworzy i aktualizuje przepisy gry w piłkę nożną. Jednak ta próba zrewolucjonizowania futbolu spotkała się ze sporym oburzeniem wśród kibiców oraz nawet samego Gianniego Infantino. Szef FIFA zapowiedział, że temat niebieskich kartek dla niego nie istnieje, a on sam jest temu zdecydowanie przeciwny.

Nie będzie żadnych niebieskich kartek. To temat, który dla nas po prostu nie istnieje. FIFA jest całkowicie temu przeciwna, musimy chronić istotę futbolu. Jeśli szukacie dobrego tytułu, to proponuję: to czerwona kartka dla niebieskiej kartki – powiedział Infantino w rozmowie z dziennikarzami “Sky Sports News”.

Czytaj więcej: Właściciel Rakowa kupi nowy klub? “To jest dla nas priorytetem”

Komentarze