Ajax w wielkich tarapatach. Legendarny trener nie zasiądzie na ławce

Ajax Amsterdam znalazł się w wielkich tarapatach. Rozwścieczeni kibice klubu przerwali mecz z Feyenoordem i rozpoczęli dewastację własnego stadionu. Media informowały, że na ratunek może przyjść legendarny trener Louis van Gaal. Jednak szkoleniowiec nie czuje się na siłach, aby podjąć to wyzwanie.

Louis van Gaal
Obserwuj nas w
IMAGO / Pro Shots Na zdjęciu: Louis van Gaal
  • Ajax Amsterdam ma poważne kłopoty w ostatnim czasie
  • Rozwścieczeni kibice klubu przerwali mecz z Feyenoordem i rozpoczęli dewastację własnego stadionu
  • Efektem kryzysu w Amsterdamie jest zwolnienie Svena Mislintata, dyrektora sportowego
  • Rozważane są także losy trenera Maurice’a Steijna

Ajax ma kłopoty. Louis van Gaal nie czuje się na siłach, aby pomóc klubowi

Ajax Amsterdam znalazł się w wielkim kryzysie. Wyniki drużyny są poniżej oczekiwań, co rozwścieczyło kibiców. Niezadowoleni fani nie wytrzymali w trakcie meczu z Feyenoordem. W 55. minucie, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 0:3, rozpoczęły się potężne zamieszki na trybunach, przez które przerwano spotkanie. Niedługo potem zwolnino Svena Mislintata, dyrektora sportowego.

– Ajax zakończył współpracę z dyrektorem ds. piłki nożnej Svenem Mislintatem ze skutkiem natychmiastowym. Powodem tej decyzji jest brak szerokiego wsparcia wewnątrz organizacji – poinformował klub.

POLECAMY TAKŻE

Rafael Van der Vaart, były piłkarz Ajaxu i reprezentant Holandii, zasugerował, że klub powinien zwrócić się po pomoc do Louisa van Gaala. Jednak ten nie jest zainteresowany posadą szkoleniowca. Być może zajmie się rolą doradcy.

– Jego stan zdrowia nie pozwala mu na pracę na pełny etat.  Ale z pewnością może udzielać rad. Rozumie futbol. Moim zdaniem jest idealnym człowiekiem, który pomoże uratować Ajax – mówił Van der Vaart.

– Moje zdrowie jest najważniejsze. Nie podoba mi się już bycie trenerem klubu – skomentował Louis van Gaal dla holenderskiego NOS.

Komentarze