El. MŚ. Występ francuskiej gwiazdy pod znakiem zapytania

Karim Benzema
PressFocus Na zdjęciu: Karim Benzema

Reprezentacja Francji w sobotę rozegra spotkanie eliminacji do mistrzostw świata z Kazachstanem. Istnieje możliwość, że nie weźmie w nim udziału Karim Benzema, który nie uczestniczył w ostatnich treningach Les Bleus.

Czytaj dalej…

  • Przed reprezentacją Francji siódmy mecz eliminacji do mistrzostw świata
  • Les Bleus znajdują się w dobrej sytuacji w tabeli, a mierzyć się będą z czerwoną latarnią z Kazachstanu
  • Możliwe, że mistrzowie świata będą musieli poradzić sobie bez Karima Benzemy, który nie wziął udziału w ostatnich treningach kadry

Występ Benzemy z Kazachstanem niepewny

Reprezentacja Francji znajduje się w dobrej sytuacji przed końcówką eliminacji. Na dwa mecze przed końcem mistrzowie świata mają trzy punkty przewagi nad Ukrainą. Ponadto podopieczni Didiera Deschampsa rozegrali o spotkanie mniej. W sobotę Les Bleus rozegrają u siebie mecz z Kazachstanem, który do tej pory nie zdołał zanotować ani jednego zwycięstwa.

Możliwe jednak, że Francuzi będą musieli poradzić sobie z czerwoną latarnią tabeli bez jednej z największych gwiazd. Choć federacja mistrzów świata nie wydała oficjalnego oświadczenia, prawdopodobnie Didier Deschamps nie będzie mógł skorzystać z Karima Benzemy. Gwiazdor Realu Madryt nie wziął udziału w środowej i czwartkowej sesji treningowej reprezentacji. Biorąc pod uwagę szerokość kadry Les Bleus, jak i poziom najbliższego rywala, selekcjonera Francuzów może zechcieć uniknąć ryzyka i pozostawi 33-latka wśród rezerwowych.

Karim Benzema po długiej przerwie wrócił do gry w reprezentacji i z miejsca stał się członkiem wyjściowego składu. Na ten moment jego bilans w barwach narodowych zamyka się w 92 spotkaniach i 33 bramkach.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:02.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: El. MŚ: Włosi nie wykorzystali szansy, pierwsze rozstrzygnięcia w polskiej grupie.

Komentarze