Problem Włochów przed kluczowym meczem. Dwóch obrońców z urazami

Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci
PressFocus Na zdjęciu: Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci

Reprezentacja Włoch może wystąpić poważnie osłabiona w zbliżającym się meczu eliminacji mistrzostw świata ze Szwajcarią. Pod znakiem zapytania stoją bowiem występy dwóch doświadczonych obrońców Giorgio Chielliniego i Leonardo Bonucciego.

  • Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci nie wystąpili w sobotnim meczu Juventusu z Fiorentiną z powodu problemów zdrowotnych
  • Z tego powodu pod znakiem zapytania stanął ich udział w zgrupowaniu reprezentacji Włoch
  • W najbliższym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Włoch zagra w piątek ze Szwajcarią

Chiellini i Bonucci z problemami zdrowotnymi

Dla reprezentacji Włoch piątkowy mecz ze Szwajcarią na Stadio Olimpico w Rzymie to kluczowe spotkanie w walce o awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w Katarze.

Jak informują włoskie media, selekcjoner włoskiej kadry Roberto Mancini może nie mieć do dyspozycji dwóch obrońców Juventusu – Giorgio Chielliniego i Leonardo Bonucciego. Powodem są kontuzje, które nie pozwoliły obu piłkarzom na występ w sobotnim ligowym meczu z Fiorentiną.

Chiellini zmaga się z lekkim urazem prawego przywodziciela, podczas gdy Bonucci zmaga się z mięśniowym zmęczeniem. Obaj zawodnicy pojawią się w poniedziałek w Coverciano na zgrupowaniu reprezentacji Włoch i przejdą szczegółowe badania. Te powinny dać odpowiedź na pytanie, czy będą mieli szansę wykurować się na piątkowe spotkanie ze Szwajcarią.

Już wcześniej kontuzja wyeliminowała z gry Marco Verrattiego, który nabawił się urazu biodra podczas meczu PSG i na boisko będzie mógł wrócić dopiero po przerwie na mecze reprezentacji.

Piątkowe spotkanie ze Szwajcarią jest dla włoskiego zespołu kluczowe. Obie drużyny z taką samą liczbą punktów na koncie przewodzą tabeli eliminacyjnej grupy C.

Zobacz także: AC Milan – Inter Mediolan: typy, kursy, zapowiedź (07.11.2021)

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze