Zła wiadomość dla Sousy. Klich nie zagra w barażu

Mateusz Klich
PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Klich

Mateusz Klich nie będzie mógł wystąpić w pierwszym barażowym spotkaniu o awans do finałów mistrzostw świata. To konsekwencja żółtej kartki, którą pomocnik reprezentacji Polski został ukarany podczas poniedziałkowego meczu z Węgrami.

Czytaj dalej…

  • Podczas meczu z Węgrami Mateusz Klich otrzymał drugą żółtą kartkę podczas eliminacji do mistrzostw świata
  • Z tego powodu nie będzie mógł zagrać w pierwszym barażowym meczu
  • Biało-czerwoni swoich rywali w barażach poznają 26 listopada

Druga żółta kartka Klicha

Mateusz Klich był jednym z ośmiu zawodników reprezentacji Polski, którzy przed meczem z Węgrami mieli na swoim koncie żółtą kartkę. Napomnienie w poniedziałkowym spotkaniu skutkowało pauzą w pierwszym meczu barażowym. Obok Klicha kartkę na swoim koncie mieli także Adam Buksa, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Michał Helik, Arkadiusz Milik, Damian Szymański oraz Karol Świderski. O absencję dwóch z nich – Buksy i Glika – selekcjoner polskiego zespołu Paulo Sousa nie musiał się obawiać. Pierwszego zabrakło na zgrupowaniu z powodu kontuzji, a drugi otrzymał w poniedziałek wolne.

Występujący na co dzień w Leeds United szansę na występ w pierwszym barażowym spotkaniu stracił w trakcie pierwszej połowy meczu z Węgrami. Trzy minuty przed przerwą dopuścił się groźnego faulu na jednym z rywali i prowadzącemu to spotkanie Portugalczykowi Tiago Martinsowi nie pozostało nic innego niż pokazać mu żółtą kartkę.

Barażowe spotkania rozegrane zostaną w marcu przyszłego roku. Biało-czerwoni swojego rywala poznają 26 listopada, kiedy w Zurichu odbędzie się losowanie.

Komentarze