Z San Marino i Albanią bez bohatera meczu z Anglią

Damian Szymański w meczu z Anglią
Damian Szymański w meczu z Anglią PressFocus

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa w nadchodzących meczach eliminacji mistrzostw świata nie będzie mógł skorzystać z Damiana Szymańskiego. Jak informuje Przegląd Sportowy, występy środkowego pomocnika w meczach z San Marino i Albanią jest wykluczony.

  • Damian Szymański nie wystąpi w najbliższych meczach reprezentacji Polski z San Marino i Albanią
  • 26-letni pomocnik zmaga się z urazem kolana
  • Wcześniej kontuzje wyeliminowały z gry Arkadiusza Recę, Macieja Rybusa i Bartłomieja Drągowskiego

Kolejny nieobecny

Damian Szymański pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale do tej pory ani razu nie trenował z kolegami z zespołu. Powodem jest uraz kolana, z którym boryka się od jakiegoś czasu. Sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych miał nadzieję, że piłkarzowi uda się dojść do pełnej sprawności, ale tak się jedna nie stało. Kontuzja okazała się zbyt poważna i bohater październikowego meczu z Anglią nie będzie mógł pomóc polskiej drużyny w meczach z San Marino i Albanią.

26-letni pomocnik jest kolejnym piłkarzem, którego kontuzja wykluczyła z gry w najbliższych spotkaniach. Z powodu urazów w zgrupowaniu udziału nie mogli wziąć Arkadiusz Reca, Maciej Rybus i Bartłomiej Drągowski. Natomiast powody osobiste nie pozwoliły na przyjazd do Polski Nicoli Zalewskiemu.

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa jak na razie zdecydował się na powołanie dodatkowo tylko jednego zawodnika. Miejsce Drągowskiego na zgrupowaniu zajął Radosław Majecki.

Spotkanie z San Marino rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (9 października) na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trzy dni później Biało-Czerwoni zmierzą się natomiast w Tiranie z reprezentacją Anglii.

Zobacz także: Obsada sędziowska na mecz Polska – San Marino

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 9. października 2021 20:42.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze