Eliminacje MŚ 2022: jak wyglądają baraże?

Paulo Sousa
PressFocus Na zdjęciu: Paulo Sousa

Eliminacje o mistrzostw świata w 2022 roku powoli dobiegają końca. Po zakończeniu rywalizacji w grupach czeka nas jeszcze rywalizacja w barażach, w których udział weźmie również reprezentacja Polski. Jak wyglądają baraże o awans do MŚ 2022?

Czytaj dalej…

  • W meczach barażowych o awans do mistrzostw świata weźmie udział 12 zespołów
  • Jedną z drużyn, która zagra w barażach jest reprezentacja Polski
  • Mecze barażowe odbędą się marcu 2022 roku

Baraże o MŚ 2022 – zasady

W turnieju finałowym mistrzostw świata w 2022 roku weźmie udział 13 zespołów ze strefy europejskiej. Dziesięć z nich stanowić będą drużyny, które zakończyły lub zakończą rywalizację na pierwszych miejscach w poszczególnych grupach. Pozostałe trzy spotkania uzupełnione zostaną drużynami, które pomyślnie przebrną przez baraże.

W barażach o grę w katarskim mundialu weźmie udział 12 reprezentacji. Prawo gry w barażach uzyskają drużyny, które uplasują się na drugich lokatach w eliminacyjnych grupach oraz dwie drużyny, które wygrały swoje grupy ostatniej edycji Ligi Narodów.

Rywalizacja w barażach będzie odbywać się w trzech ścieżkach, których skład poznamy już 26 listopada, kiedy w Zurichu odbędzie się losowanie. Do każdej ze ścieżek trafią cztery drużyny, które najpierw rywalizować będą w półfinałowych meczach, a ich zwycięzcy spotkają się w finale. Triumfator każdej ze ścieżek uzyska prawy występu w turnieju finałowym. W każdej z faz rozegrane zostanie jedno spotkanie.

Półfinałowe mecze barażowe rozegrane zostaną w dniach 24-25 marca 2022 roku, natomiast decydujące mecze finałowe 28 i 29 marca.

Zobacz także: Eliminacje MŚ 2022: rozstawienie w barażach o awans

Komentarze