Selekcjoner brązowych medalistów MŚ podpisał nową umowę

Zlatko Dalić pozostanie selekcjonerem reprezentacji Chorwacji przez kolejne lata. Kontrakt 56-letniego trenera został przedłużony do 31 lipca 2026 roku.

Zlatko Dalić
PressFocus Na zdjęciu: Zlatko Dalić
  • Zlatko Dalić zasłużył na przedłużenie kontraktu
  • Chorwacka federacja na dłużej związała się z 56-latkiem
  • Luka Modrić i spółka na MŚ 2022 sięgnęli po brązowy medal

Zlatko Dalić nagrodzony za sukcesy

Chorwacki związek piłki nożnej za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o przedłużeniu umowy ze Zlatko Daliciem. Selekcjoner drużyny narodowej ma pozostać na tym stanowisku aż do 31 lipca 2026 roku.

Chciałbym podziękować prezydentowi Marijanowi Kusticowi i federacji za wielką wiarę i wsparcie we mnie. Nie mogę sobie wyobrazić piękniejszej i bardziej zaszczytnej pracy niż prowadzenie reprezentacji Chorwacji. Szczerze wierzę w naszą przyszłość – powiedział Zlatko Dalić.

Przypomnijmy, że Hrvatska pod wodzą 56-latka na ostatnich dwóch mundialach zdobyła dwa medale – na MŚ 2018 w Rosji sięgnęła po srebrny krążek, a na katarskich mistrzostwach świata po brązowy.

Zlatko Dalić spełnił wszystkie nasze cele, osiągając wspaniałe wyniki. Współpraca układa się znakomicie i wierzę, że z nim u steru nadal będziemy ekscytować fanów naszej reprezentacji – przyznał prezes federacji, Marijan Kustić.

Komentarze