Zagłębie – Radomiak: beniaminek umocnił się na piątej pozycji w tabeli Ekstraklasy [WIDEO]

Zagłębie Lubin - Radomiak

Radomiak Radom pokonał Zagłebie Lubin (2:0) w pierwszym poniedziałkowym meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej drużyna Dariusza Marca umocniła się na piątej pozycji w ligowej tabeli.

• Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubie w spotkaniu PKO Ekstraklasy
  • Beniaminek PKO Ekstraklasy kończył zawody w dziesięciu, z kolei w szeregach gospodarzy rzutu karnego nie wykorzystał Filip Starzyński
  • Ekipa z Radomia legitymuje się obecnie dorobkiem 25 oczek na koncie

Radomiak z szóstym zwycięstwem w sezonie

Radomiak Radom przystępował do poniedziałkowej potyczki, chcąc wygrać czwarte z rzędu spotkanie. Tymczasem drużyna z Lubina miała nadzieję, że wykorzysta atut własnego boiska i wróci na zwycięski szlak po porażce z Lechią Gdańsk (1:2).

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji upłynęły pod znakiem dominacji gości. Następstwem tego stanu rzeczy były gole Raphaela Rossiego i Karola Angielskiego. Pierwszy zdobył bramkę w 14. minucie po uderzeniu głową. Tymczasem były zawodnik Wisły Płock wpisał się na listę strzelców w 27. minucie po mocnym strzale z prawej nogi.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Aczkolwiek emocji nie brakowało. Wpływ na taki obrót wydarzeń miały czerwone kartki dla piłkarzy obu teamów. Pierwszy taką karę zaliczył Angielski, który musiał opuścić plac gry z powodu drugiej żółtej kartki. Z kolei kilka chwil później miała miejsce awantura, po której czerwoną kartkę jako rezerwowy Zagłębia zobaczył Sasa Balić.

Zagłębie Lubin – Radomiak Radom 0:2 (0:2)